onnroel Drie kenners testen drie mousserende wijnen: sparkling rose uit Australie, prosecco uit Italie en een klassieke champagne uit Frankrijk. En kiezen een favoriet. Prosecco rose Mousserende wijn ontstond in de zeventiende eeuw bij toeval, toen een restje suiker in een fles wijn terecht- kwam en vervolgens ging gisten, zodat er koolzuur vrijkwam. Dom Perignon, een benedictijner monnik, was de eerste die dit procede bewust toepaste in zijn champagne-wijnen. Ons panel, Magda van der Rijst, Harold Hamersma en Dieuwke Engelsma, begint de proeverij met een klas- sieke champagne. Dieuwke: 'In de Moet Chandon proef ik van alles. Hij is niet fruitig, maar smaakt naar en meloen. Hij is fris, lichtzoet en heeft een han- dige schroefdop. Harold: Kersvers. Zo fris moet hij zijn. Jong drinken, niet bewaren dus!' Favoriet bij alledrie bleek de Lindemans Sparkling Rose. Deze geurt en smaakt naar aardbei en framboos. Hij is droog, maar voelt in de mond zacht en rond aan. Magda: 'Bij sommige wijnen spatten de bellen hard uit elkaar, maar in deze rose bruisen ze zacht.' Dieuwke: 'Prima als aperitief, maar hij past ook bij een salade met gerookte kip.' biscuitjes en gerookte amandelen.' Harold 'Deze fles is zo leeg! Het perfecte aperitief met knapperige kaasstengels erbij.' De Lindemans Sparkling Rose en de Contarini Prosecco ontwikkelen hun bubbels niet in de fles maar op vat. Het proces verloopt sneller dan bij champagne waardoor ze hun fruitige smaak houden. In de Prosecco proef je appel, peer allerhande 13-2009

Allerhande | 2009 | | pagina 42