Drie windtypen zijn bepalend voor de druiventeelt in de Argentijnse Mendoza- streek. Dat levert voile, fruitige, op-en-top Argentijnse wijnen op, bewijst wijnmaker Rafael Miranda van wijnhuis Trivento. Drie winden Argentijnse wortels MERLOT MALBEC MENDOZA ARGENTINA windmee Rafael Miranda is behalve een jonge, getalenteerde wijnmaker ook een echte Argentijn. Hij gebruikt zijn kennis, vakmanschap en passie om wijnen te maken die hij zelf met zijn vrienden zou willen drinken. Het goede Argentijnse leven, met zijn steaks, pittige salsa's en voile rode wijn, inspireert Miranda bij het maken van zijn Trivento-wijnen. De 30-jarige wijnmaker voelt boven- dien precies aan welke wijnen bij het publiek in de srnaak vallen. De Mixtus Merlot-Malbec levert daarvan het bewijs. Trivento betekent: drie winden. Drie verschillende windtypen zijn namelijk bepalend voor de ontwikkeling van de druiven in Mendoza en dus ook voor de smaak van de Trivento-wijnen. Zodra de ijzige Polar vanuit het zuiden opsteekt, is het tijd om te snoeien en de wijngaard voor te bereiden op de winter. De droge, warme Zonda, die vanaf de Andes aan het begin van de lente gaat waaien, stimuleert de knop- vorming en de groei van de wijnstokken. De derde wind, de Sudestada, is meestal een zomerbries die rondom de trossen voor de nodige verkoeling zorgt en een gelijkmatige rijping garandeert. Soms echter ontaardt de Sudestada in een genadeloze storm waarin veel druiven ver- loren kunnen gaan. Ook in de keuze van druiven- rassen benadrukt het wijnhuis Trivento zijn Argentijnse wortels. De malbec bijvoorbeeld hoort helemaal bij Mendoza. Nergens ter wereld worden van deze druif zulke pure, volfruitige wijnen gemaakt als aan de voet van de Andes. Wijnmaker Miranda voegt aan zijn Mixtus ook merlot toe, zodat de wijn iets zachter wordt en makkelijk overkomt. De voile, ronde, soepele Mixtus smaakt naar rijp fruit en past perfect bij vlees met een zoet bijgerecht zoals pruimenchutney of warme kersen. Trivento Mixtus Merlot-Malbec Mendoza/Argentinie 3.99 AllerHande 139

Allerhande | 2009 | | pagina 139