een ding zeker: hij wilde een eigentijdse draai Toen Antonio Casablanca In do tapa de papa het restaurant van zijn vader ovemam, wist hij aan zijn tapas geven, en tegelijkertijd de traditie in ere houden. Zijn tapa de papa con camaron gigante is een vaste waarde op de kaart. nnaMSesI Vernieuwing Samen eten con camaron gigante, een gerecht met gefrituurde gambas en aardappel, hebben, en honger hebben ze altijd brengt Antonio zijn ideeen over traditie vernieuwing in de praktijk: 'Het gerecht is ontstaan nit twee traditionele, boerse recepten patatas bravas en gamba's a la plancha. He combinatie van die twee levert een verfijnd verrassend gerecht op." l)e kookstijl van Antonio slaat aan bij zijn gasten; het gerecht is dan ook bij velen favoriet. Antonio: 'Ik zou het niet aandurven het van de kaart te Tapasrestaurant Casablanca ligt in het historische centrum van Sevilla. Het restaurant is beroemd in Sevilla, rnaar ook ver daarbuiten. Aan de statafels en aan de lange bar is het dringen. De vijf tafels in het restaurantgedeelte zijn altijd gereserveerd, zowel voor lunch als diner. Het geheini? Antonio van restaurant casablanca lacht: 'Spanjaarden eten wanneer ze honger Op het menu van Casablanca staan traditionele tapas, zoals gegrilde garnalen met aioli en gefrituurde inktvisringen, naast meer innovatieve gerechten, zoals tuinbonen met babyinktvisjes en gestoofd lamsvlees met perzikencompote en kappers. Antonio: 'Ik vind vernieuwing heel belangrijk, vooral omdat de Spaanse eetcultuur zo traditioneel is. Zonder de traditie uit het oog te verliezen, kun je heel veel nieuwe dingen uitproberen.' Vanat 12.00 uur gaan bij Casablanca de eerste schalen met hapjes over de toonbank. En dat gaat zo door tot ver na middernacht. Tapas bestel je per portie, en je eet er samen van. Antonio:'Misschien is "samen eten" wel het belangrijkste kenmerk in de Spaanse keuken. Die traditie houd ik graag in ere!'

Allerhande | 2009 | | pagina 134