wijnwinkel L asmcrn ★l &U RBe Albert Heijn wijnsupermarkt van 2010! wijnen To m merlot €5.99 - wijn" wijn Norton 0 €4.99 €3.99 Harold Hamersma proefde en keurde voor de Wijnalmanak maar liefst 4000 wijnen! £r\Nv meuws C H I L fc Q O o u. V U o o o Casillero del Diablo Merlot Rapel Valley/Chili Chili he eft de meeste sterwijnen van alle landen bij Albert Heijn. Daarmee verslaat dit nieuwe wijnland een traditioneel land als Frankrijk, dat op de tweede plaats eindigde. De Casillero del Diablo Merlot is een ronde, soepele wijn met een zachte, volfruitige smaak. Hij past bij kruidige kalkoen, varkens- haas en lasagne. Hamersma: 'Een open, toeschietelijke wijn. Gul met cassis, kersen, pruimen en vanille. Een koopjel' Deze maand verschijnt de nieuwe Wijnalmanak van Harold Hamersma. Albert Heijn is in deze editie succes- voller dan ooit! Dit jaar komen er voor het eerst twee gidsen uit. In de ene worden de beste wijnen tot 5 euro vermeld, in de andere de beste wijnen van 5 tot 10 euro. Maar liefst 197 wijnen bij AH kregen een ver- melding, waarvan er 73 zijn bekroond met een of meer sterren. Hierdoor mag AH zich Wijnsupermarkt van 2010 noemen! Om een vermelding in de Wijnalmanak te krijgen moeten de wijnen vanzelfsprekend erg lekker zijn. Als ze daarnaast opvallen door hun hoge kwaliteit en goede prijs- kwaliteitverhouding verdienen ze een, twee of zelfs drie sterren. Op deze pagina vind je een voorproefje van de sterwijnen uit het AH-assortiment. HAROLD HAMERSMA Kijk voor meer informatie over sterwijnen op www.ah.nl/wijn. CABERNET SAUVIGNON Norton Cabernet Sauviqnon, Argentinie Ook Argentinie doet het weer goed dit jaar. Met 133 vermel- dingen staat het als land in de top 5 van de landenranglijst. Bodega Norton uit Mendoza heeft 9 vermeldingen waarvan 6 sterwijnen. De Cabernet Sauvignon kreeg 2 sterren. De wijn ruikt naar cassis en zoete kersen. De smaak is volfruitig en licht kruidig. Lekker bij steaks, gestoofd lamsvlees en pittig belegen kaas. Hamersma: 'Mooie, rijpe cabernet sauvignon met een aroma van zoete, zwarte bessen. Kan voor dit geld bijna niet beter.' AH France Grenache, Syrah Carignan, Frankrijk Maar liefst 5 AH huis- en landen- wijnen kregen een ster, waaronder deze. Hij smaakt fris en fruitig en voelt rond en soepel aan. Een ideale borrelwijn omdat hij licht overkomt en bij allerlei hapjes past. Hamersma: '"Sappig, fruitig en stevig," volgens het etiket. En het klopt helemaal. Donker fruit met zuidelijke kruiderijen, en lekker peperig.' AllerHande 91

Allerhande | 2009 | | pagina 91