ah.nl voor meer verrassende recepten met pompoen. Pompoensoep De bolvormige pompoen met zijn knaloranje schil die nu in de winkel ligt, is van het japanse ras uchiki kuri. Inmiddels wordt deze soort ook buiten het land van de rijzende zon verbouwd. Zoals in onzc eigen Betuwe. Daar wordt de pompoen van September tot en met februari op biologische wijze geteeld. Zonder chcmisch-synthctische bestrijdingsmiddelen, met liefde voor de natuur. En dat proef je in de voile smaak van het voedzame, zacht-zoete vruchtvlees. Verschillende soorten De pompoen komt oorspronkelijk uit Midden-Amerika. De vrucht kwam met Columbus mee naar Europa. Inmiddels zijn er verschillende soorten zoals de kleine, witte patisson (die lijkt op een vliegende schotel), de flespompoen en de reuzenpompoen. De uchiki kuri, die bij Albert Heijn wordt verkocht, heeft een bescheiden formaat en is daardoor makkelijk te verwerken. Bereiden en bewaren Door zijn milde smaak en zijn zachte structuur is de pompoen erg populair. Het vruchtvlees doet het goed in soe- pen, stoofschotels en taarten en kan ook gesmoord, gegrild en gefrituurd worden. Smaakmakers die uitstekend combine- ren met pompoen zijn ui, knoflook en mediterrane en oosterse kruiden. Een hele pompoen blijft een a twee maanden houdbaar op een koele, droge plaats (tussen de 12 en 14 °C). Parten blijven in de koelkast twee dagen vers en smakelijk. Is de pompoen moeilijk te snijden? Prik er een paar gaten in en zet hem in de magnetron. Na twee minuten op vol vermogen en een paar minuten rusten kun je de pompoen makkelijk doorsnijden. Kijk op www.ahnl/recepten Een pittige, winterse soep met specerijen en tabasco

Allerhande | 2009 | | pagina 55