voor jezelf verwennerij Een uurtje helemaal voor jezelf, zonder aan andere dingen te hoeven denken: wat een verademing na een drukke dag! A1 ben je nog zo druk, plan een verwenuurtje in. Die aandacht voor je lijf is juist heel goed voor je! aanraders verwennen werkt! k x Een warm bad, een zelfmassage, lekker insmeren: wat voor effect heeft dit? Jezelf uitgebreid verzorgen doet niet alleen iets met je lichaam maar ook met je geest. Het zorgt voor diepe ontspanning. Masserende bewegingen op je huid bijvoorbeeld hebben een kalmerend effect. Je stimuleert er de zenuwuiteinden mee die signaaltjes sturen naar je hersenen. Daar wordt vervolgens endorfine aangemaakt, een stofje dat niet voor niets 'het gelukshormoon' wordt genoemd. Waarom is het juist in de winter belangrijk om verwenuurtjes in te plannen? In de winter loop je meer kans oni een griep- virus op te lopen.Als je jezelf regelmatig een verwenuurtje cadeau doet, zorg je dat je stress- hormonen die je moe en prikkelbaar maken uit je lijf verdwijnen. Wanneer het stresspeil laag is, heb je meer energie en is je weerstand veel hoger. Het lijkt wel alsof mijn huid er na zo'n verwenuurtje gladder uitziet, kan dat? Ja! Hoe minder stresshormonen, hoe mooierje wordt. Je huid gaat weer stralen. Regelmatig een verwenuurtje kan zelfs een positieve uitwerking hebben op rimpels en acne. Alsje ontspannen bent ga je ook dieper ademhalen waardoor het bloed meer zuurstof opneemt en je huid vanzelf een gezonde, rozige teint krijgt. Waarom toch een verwenuurtje inplannen als je eigenlijk geen tijd hebt? Omdat je zo aandachtig bezig bent met het vertroetelen van je buitenkant, heb je gewoon geen tijd meer om je druk te maken om andere dingen. Je merkt dat je vanzelf stopt met pieke- ren en lekker rustig en ontspannen wordt. En vaak schiet je juist op dat moment de oplossing voor een probleem te binnen. Zo zie je dat verwennen echt heel nuttig kan zijn! Dove Intensieve body butter, 250 ml 6.99 Garnier Skin naturals body repair, 250 ml 4.79

Allerhande | 2009 | | pagina 186