in stappen extraverwennerij genieten in bad Druk of niet, gun jezelf een verwenmoment. Badk^imerdeur op slot en uitgebreid genieten. smeren als ritueel weldaad van massage aanraders Op de meeste dagen nemen we genoegen met een snelle douche, maar wanneer je wat tijd over hebt kun je je overgeven aan een heerlijk warm bad. Ontspannen gaat het best wanneer het water ongeveer 38 °C is. Een scheutje badolie voorkomt dat je huid straks droog aanvoelt en zorgt al tijdens het baden voor een verzorgende werking. Fijn wanneer je huid in de winter wat droger is. Om je bad nog meer effect te geven, kun je kiezen voor een badschuim met etherische olie. Lavendel bijvoorbeeld is ideaal voor laat op de avond; door de rustgevende werking val je daarna moeiteloos in slaap. verwenplan Wanneer je huid nog warm en vochtig is van het bad, wordt een verzorgende bodymilk heel mak- kelijk opgenomen. In de winter kun je het beste voor bodycreme of-butter (meestal in een pot) kiezen, die is wat dikker van textuur en voedt nog beter. Vergeet vooral de extra droge plekjes niet, zoals ellebogen, knieen, hielen, schenen en de achterkant van de bovenarmen. Let eens op wanneer je je aan het insmeren bent: vaak zijn er plekken die wat kouder aan- voelen. De doorbloeding is daar wat minder en vaak zit er ook meer onderhuids vet. Op die plekken mag je best wat steviger wrijven, zodat de doorbloeding gestimuleerd wordt. Doe je dat elke dag een poosje, dan zul je merken dat de koude plekken steeds kleiner worden. Heb je last van stijve spieren, vermoeidheid of spanningen, dan is een massage een weldaad. Een massage is voor de meeste lichaamsdelen prima zelf te doen. Om te zorgen dat je handen soepel over je huid glijden, gebruik je een wat vettere bodylotion of een babyolie, die je eerst even warm wrijft tussen je handpalmen. Maak vervolgens rustige cirkelende en strijkende bewegingen waarbij je altijd in de richting van je hart werkt. Een massage is het prettigst in een warme (bad)kamer. Zorg ervoor dat je het niet koud krijgt, zodat je spieren los en ontspannen blijven. Nivea Diamond touch cream oil badcreme, 500 ml 4.29 Dove Body silk, 300 ml 5.01 17

Allerhande | 2009 | | pagina 185