dclwinterhuid zachte hand-ig! De lage luchtvochtigheid in huis en het dragen van dikke kleding zorgen ervoor dat je huid minder goed kan ademen. Een droge huid kan haar dode huidcellen minder goed kwijt. Je huid voelt dan ruw aan en ziet er grauw uit. Met de juiste verzorging voorkom je dit. aanrader Vaseline Lip therapy aloe vera, 20 g 1.99 zacht voor je huid beschenmlaagje wisselen niet wachten aanraders aanrader zoen Lippen bevatten nauwelijks talgkliertjes en drogen dus snel uit. Een laagje lippenbalsem beschermt en verzorgt ze de hele winter! Wil je je huid ook in de winter lekker zacht houden, dan is een goede verzorging essentieel. En dat begint al met slim dotichen.Veel mensen staan elke dag onder de douche. En hoe gek het misschien ook klinkt: van water droogt je huid uit. Probeer daarom zo kort mogelijk te dou- chen en zet de kraan niet te warm. Een grove handschoen is af en toe lekker om te scrubben maar voor dagelijks gebruik is een zachte spons geschikter. Deze voelt prettiger aan, zorgt voor een fijn schuim en is zachter voor je huid. Merk je dat je huid droog is, gebruik dan geen zeep onder de douche. Zeep wast namelijk de beschermende zuurmantel van de huid weg, waardoor gemakkelijk vocht uit de huid kan ontsnappen. PH-neutrale doucheproducten tasten die zuurmantel niet aan, maar verzorgen je huid onder de douche en voorkonten dat deze droog of trekkerig wordt. In de zomer kan een wisseldouche heel verfris- send zijn, maar in de winter heb je misschien moeite met het idee van die koude straal... Toch is je lijferjuist dan blij mee! Het koude water geeft de doorbloeding een impuls en geeft je Iichaant een seintje om op te gaan warmen. Daardoor heb je het na het douchen lekker warm. Bovendien raakt je lichaam gewend aan temperatuurverschillen en dat is weer goed voor je weerstand! Stap je onder de douche vandaan, dan is in- smeren na afdrogen de volgende stap.Wacht je daarmee, dan verdampt er te veel vocht uit je warnre huid. In de winter is een rijke, voedende bodymilk fijn. Wat ook kan: in de laatste minuten onder de douche een badolie gebruiken. Daarna nog even kort afspoelen en je huid niet droog- wrijven maar zachtjes droogdeppen. Dan voelt je huid heerlijk zacht aan en heb je geen body- lotion nodig. Fa Shower cream silk magnolia, 250 ml 2.99 Dove Go fresh energize shower, 250 ml 2.66 Sanex Douche dermo sensitive, 250 ml 2.69 Omdat je handen vaak in aanraking konten met water, is de kans groot dat ze droog worden. In de winter kun je dan zelfs kloofjes krijgen en dat is pijnlijk.Je handen elke keer na contact met water insmeren met een voedende, verzorgende handcreme helpt. Zet een tube op het aanrecht en een bij de wastafel, dan wordt het al snel een gewoonte. ~k Vaseline Intensive rescue handcreme, 50 ml 4.00 6

Allerhande | 2009 | | pagina 174