dc hoofd de boos- doeners extraverzorging Door de lage luchtvochtigheid in huis en de vneskou buiten, kan je haar in de winter makkelijk vocht verliezen. Je haar raakt dof en droog, en wordt snel statisch. Hoog tijd voor voorzorgsmaatregelen dus! zacht wassen altijd creme anti-pluis aanraders I in dc hot haar In de winter produceren de talgklieren minder talg dan in de zomer, ook op je hoofdhuid.Je haar wordt's winters dus minder snel vet en je hoofdhuid kan sneller droog en strak aanvoelen. Sla daarom af en toe eens een wasbeurt over zodat de hoofdhuid met al te droog wordt. Wanneer je je haar wel wast, kun je het beste een milde hydraterende shampoo gebruiken. De temperatuur van het water is ook van belang; te warm water maakt je haar droger, dus probeer je haar te wassen met lauw water. Na het wassen geeft een cremespoeling je haar extra verzorging. De ingre- dienten in een cremespoeling voeden je haar, waardoor het weer sterk, glad en soepel wordt. Na het uitspoelen blijft er een onzichtbaar laagje achter waardoor je haar niet alleen makkelijker te kammen en beter te stylen is, maar ook minder gevoelig is voor invloeden van buitenaf. Met het contrast van de lage wintertemperaturen buiten en de warnie, droge lucht binnen is zo'n beschermingslaagje geen overbodig luxe.Van een cremespoeling heb je maar een klein beetje nodig. tip: gebruik koud water voor het uitspoelen. De haarschubben sluiten dan beter waardoor de werkstoffen goed in je haar blijven en je haar bovendien ntooi gaat glanzen. Last van statisch haar? Ook dat komt doordat je haar te weinig vocht bevat. Je kunt je haar na het wassen dus beter voorzichtig droogdeppen dan droogwrijven. Gebruik daarna bij voorkeur een houten kam of een borstel van echt haar.Tegenwoordig zijn er speciale producten te koop om pluizen tegen te gaan. o 0 0 O Andrelon Shampoo care repair, 300 ml 2.25 John Frieda Frizz moist spray, 250 ml 8.99 0 Binnenshuis is de lucht droog door de centrale verwarming. Je kunt wat bakjes met water aan de radiatoren hangen om te voorkomen dat je haar (en huid) te veel vocht verliest. Ga nooit met nat haar de vrieskou in. Water dat bevriest zet uit en kan je haar doen breken. Van de droge lucht bin nen naar de motregen buiten: daarvan wordt je haar pluizig of kroezig. Speciale antistatische haarproducten gaan dat tegen. De wrijving van een wollen muts kan je haar statisch maken. Dit komt doordat wol statische elektriciteit bevat. Soms helpt het om wat haarlak op een kam te spuiten en deze door je haar te halen. Door de hitte van de fohn droogt je haar uit. Zet de fohn op de koudste stand of laat je haar aan de lucht drogen.

Allerhande | 2009 | | pagina 173