bijzondere wiin (Ta&illero Casillero del Diablo is een van de bekendste wijnmerken ter wereld. Achter de naam van deze wijn, kelder van de duivel, schuilt een oud verhaal. del Conch/. ro Juiste combinatie Wk - WXml Sterren-wijn verauiveld lekker C >Ek\ET SAUVIGNON Concha y Toro, de producent van de Casillero del Diablo-wijnen, behoort tot de grootste, oudste en meest ambirieuze wijnhuizen van Chili. Oprichter Don Melchor de Concha y Toro bracht al in 1883 druiven vanuit Bordeaux naar Chili. De cabernet sauvignon gedijde er zo goed dat er verrassend lekkere wijnen van gemaakt konden worden. Don Melchor bewaarde zijn wijn in een stille, donkere hoek van de kelder. Maar niet alleen hij genoot ervan, zijn personeel ook.Toen Don Melchor merkte dat er wijn verdween, verspreidde hij het gerucht dat de duivel er woonde. Dat weerhield de dieven om zich ooit nog in de duivelskelder te wagen. Decennialang leefde de legende voort. Pas veel later, in 1963, werd Casillero del Diablo een van de succesvolste wijnmerken ter wereld. Marcello Papa, in 2007 uitgeroepen tot beste wijnmaker van Chili, is al tien jaar de man achter Casillero del Diablo. Hij streeft ernaar om de bijzondere smaak en het karakter van de druivensoort in zijn wijn te vangen. Dat kan alleen als de druivenstokken in hun ideale omgeving staan. De cabernet sauvig non van Casillero, met zijn specifieke cassissmaak en zijn stevige structuur, komt van verschillende wijngaarden in de Central Valley. Door druiven uit warme en koele klimaatzones samen te brengen, lukt het om fruitige wijnen met frisse zuren en rijpe tannines te creeren. Door die combi natie komt de wijn vol en krachtig en tegelijkertijd vriendelijk en zacht over. Heerlijk bij rood vlees, pittige chili con came en extra belegen kaas. De Casillero del Diablo-wijnen vallen elk jaar opnieuw wereldwijd in de prijzen. In Nederland kregen vijf wijnen een stervermelding van Harold Hamersma. De cabernet sauvignon gaf hij twee van de maximaal drie te behalen sterren. Enkele citaten uit de Wijn-almanak 2010:'Wat een verbluffend goede cabernet sauvignon. Het voorbeeld van wat Chili te bieden heeft op dit terrein.' 'Een wijn vol smaak, met wat stevigheid ook." Casillero del Diablo Cabernet Sauvignon Central Valley/Chili 5.99 AllerHande 141

Allerhande | 2009 | | pagina 141