Veel Zmd-Afrikaanse wijnhuizen hebben een geschiedenis waarin Nederlanders een rol spelen. Zo ook bij Nederburg, een nieuwe naam in het AH wijnassortiment. DUET Nie in die kelder nie Traditioneel en vernieuwend vol krachtig Nederburg Duet West-Kaap/Zuid-Afrika 4.99 AllerHande 139 Bij wijnhuis Nederburg was de Hollandse inbreng weliswaar klein, maar toch bepalend. De laatste Nederlandse commissaris- generaal van de Verenigde Oost- Indische Compagnie, Sebastiaan Cornells Nederburgh, schonk in 1792 een stuk Zuid-Afrikaans land aan de jonge Duitse boer Philippus Wolvaart. Deze stichtte er een wijngoed dat hij vernoem- de naar de Nederlander. Het landgoed wisselde in anderhalve eeuw een aantal keer van eige- naar. De Nederlandse inbreng bleef echter zichtbaar, zowel door de Hollandse naam als door de witgepleisterde boerderij met oud-Hollandse trapgeveltjes. In 1937 kwam het wijnhuis in handen van Johann Graue, die de basis legde voor wat nu het bekendste wijnhuis van Zuid- Afrika is. Graue was een gepas- sioneerd wijnmaker en wist in korte tijd de kwaliteit van de wijngaard enorm op te schroe- ven. Hij speurde naar de beste wijnstokken en plantte die pre- cies op de plek waar ze de mooi- ste druiven en dus de lekkerste wijnen gaven. Zoals ze nog steeds bij Nederburg zeggen: 'Goeie wyn wordt in die win- gerd gemaakt... nie in de kelder nie.' Vandaag de dag heeft Nederburg zo'n 700 hectare aan wijngaard. De wijnmakers van Nederburg weten hoe ze hun topkwaliteit druiven moeten verwerken tot volfruitige, soepele wijnen met een verfljnde smaak, zoals de Nederburg Duet. Traditie en ver- nieuwing gaan bij deze wijn hand in hand. Een zachte, voile rode wijn, gemaakt van twee druiven- soorten: de inheemse Kaapse pinotage en de uitheemse (van oorsprong Franse) shiraz. De stijl van de wijn houdt het midden tussen modern (fruitig, zacht en soepel) en klassiek (kruidig, vol en elegant). Je drinkt hem bij geurige stoofschotels, geroosterde steaks of pittige, belegen kaas.

Allerhande | 2009 | | pagina 139