Zoet door de zon Respect voor de natuur Wit- van de drukkebadplaats Alicante rich ting Murcia rijdt, ziet het landschap 0111 zich heen steeds ruiger worden. Imposante kale bergen doemen op, de temperatuur stijgt en het landschap bestaat vooral uit rotsen en cactussen. ideale omstandigheden voor de druiventeelt.Tachtig procent van de Spaanse tafeldruiven komt dan ook uit de regio Murcia. 'Onze druivenplanten krijgen precies wat ze nodig hebben, niet meer en niet minder,' vertelt Jesus Gomez, die de pitloze rode en blauwe druiven levert aan Albert Heijn. 'Behalve veel kalk bevat de grand hier nauwelijks voedingsstoffen. Die voegen we dus in afgepaste hoeveelheden toe aan het water dat onze druivenplanten krijgen. Daarbij nernen de planten maximaal kalk op uit de bodem, waardoor ze extra sterk worden. En dat is weer goed voor de druif.' Maar de belangrijkste factor voor de druiven- teelt is de zon, vertelt Jesus. De druiven uit Murcia smaken bijzonder zoet. Dat is te danken aan het droge, warme klimaat met een maximaal aantal zonuren. Het zonlicht zorgt voor een extra hoog suikergehalte in de vruchten.'Neem deze druif,'zegt Jesus, terwijl hij wijst op een dikke tros dieprode exemplaren die aan een druivenrank hangt. 'Crimson, mijn favoriet, omdat het een heerlijk sappige druif is met een dun, knap- perig velletje.' Hij plukt liefkozend een druit van de tros en steekt hem in zijn mond. 'En zo zoet als een snoepje!' Frutas Esther, het bedrijf van Jesus, werd in 1967 opgericht door zijn vader, Gerardo Gomez. Samen met zijn broer en zus, naar wie het bedrijf genoemd is, heeft Jesus tegenwoordig de dagelijkse leiding. Het familiebedrijf groeide in 42 jaar uit tot een gerenommeerd fruitteeltbedrijf met een scherp oog voor kwaliteit en respect voor de omringende natuur. Het onderwerp respect voor de natuur ligt Jesus na aan het hart. 'De droge grand in deze streek heeft grate voordelen,' vertelt hij.

Allerhande | 2009 | | pagina 125