bijzondere wiin Het kristalhuis Swarovski nam in 1989 Bodega Norton over. Het bleek een logische stap, want net als bij kristal bewerken draait het bij wijn maken om traditionele en modeme technieken. Met een fonkelend resultaat... Helikopter Van generatie op generatie kristalhelder droog, fris frurtig Norton Torrontes Argentinie 4.99 Bodega Norton werd in 1895 in de Argentijnse Mendoza-vallei opgericht door de Engelse ingenieur Edmund J.P. Norton, die verliefd geworden was op de omgeving en op een plaatselijke schone. Bijna een eeuw later werd het succesvolle bedrijt overgenomen door Gemot Langes-Swarovski, de beroem- de Oostenrijkse kristalkoning. Deze had al enige ervaring als amateur- wijnmaker en kon zijn 'hobby' nu groots uitoefenen. Tegenwoordig verbouwt Bodega Norton een breed spectrum aan drui- ven voor zowel rode als witte wijnen. Net als in de wereld van het kristal worden traditionele en hypermoderne technieken hier succesvol gecombi- neerd, met als resultaat: spannende, kristalheldere wijnen. 'Kwaliteit wordt geboren in de wijn- gaard,' zeggen ze bij Norton. Om de druivenplanten op het juiste moment van water te voorzien, staan ze onder toezicht van geavanceerde meetappa- ratuur. Een ingenieus druppeLsysteem zorgt ervoor dat ze precies de goede hoeveelheid water toegediend krijgen. Is er een overvloedige plensbui geval- len, dan stapt de wijnmaker in zijn helikopter om de toestand van alle druivenplanten te bekijken. De mensen van Norton maken gebruik van moderne technieken om kwaliteitswijnen te maken, maar tradities houden ze ook graag in ere. Zo werken al vanaf de oprichting dezelfde families van generatie op generatie in de wijngaard. En dat deze aanpak topwijnen oplevert, proef je direct in een glas Norton Torrontes. Een spannende, droge witte wijn gemaakt van de gelijknamige inheem- se dmif.Je proeft het karakter van de wijngaard in tropisch frisse fruitaroma's als limoen en perzik. Bodega Norton slaagt erin traditie en technologische vernieuwing overtuigend met elkaar te verbinden. TORRONTES AllerHande 75

Allerhande | 2009 | | pagina 75