mijn ifavoriet Vaste klant Helma wil Nedzad Ramovic, mede- werker van Albert Heijn in Oosterhout, in het zonnetje zetten: 'hij haalt het onderste krat zo voor je boven!' o o g a: LU a hoUands glo Nedzad werkt al acht jaar bij Albert Heijn als medewerker groente en fruit. Helma vertelt over haar eerste ontmoeting met Nedzad: 'Ik zag prachtige verse bloemkolen liggen, maar het was niet het seizoen, dus dat konden geen Hollandse bloemkolen zijn. Ik vroeg toen aan Nedzad: hoe zit dat precies?' Nedzad knikt. 'Ik heb het uitgezocht,' vertelt hij, 'ik vond het een goede vraag.' Helma is dolblij met Nedzad. 'Niks is hem teveel,' zegt ze. 'Hij denkt mee, geeft advies als je niet weet welke appels je moet kopen, laat je een mandarijntje proeven... Het onder ste krat komt boven als je hem wat vraagt.' Nedzad glimlacht. 'Dat is toch normaal,' zegt hij. 'Je doet je best'. 'Normaal?' zegt Helma. 'Zo stralend als jij door de winkel loopt, zo vriendelijk voor iedereen, zo behulpzaam...' Nedzad: 'Misschien heeft het wel iets met mijn verleden te maken. Ik ben vijftien jaar geleden uit Bosnie naar Nederland gekomen. Toen ben ik hier goed opgevangen. Ik vind het nu heel normaal om op mijn manier iets terug te doen.' Maar hoe zat het nu precies met de bloem- kool? 'Ja, vertel eens,' zegt Helma. 'Die kwa- men uit Spanje,' zegt Nedzad, 'daar waren ze geteeld. Maar ze hebben wel een Hollands tintje, want het zaad ervoor is Nederlands. Dus toch een beetje Hollands glorie.' Heb je ook een favoriete medewerker bij Albert Heijn? Meld het ons via www.ah.nl/allerhande.

Allerhande | 2009 | | pagina 29