i Miami staat gelijk aan zon, zee en strand. Dat ultieme zomergevoel probeert het Icebox Cafe in Miami Beach te vangen in zijn gerechten. Favoriet bij veel gasten is de cajun krabburger. Toe wij ding Zoete mango, zachte avocado canrn vm icebox Eigenaar Robert Siegmann en chef-kok Andrea Landini van het Icebox Cafe vinden het een uitdaging om van bekende gerechten een eigen, verrassende creatie te maken Robert: 'Deze krabburger is een variatie op de in Amerikaanse kustplaatsen populaire crab cakes. Deze worden vaak per twee of drie geserveerd, als snack. Wij hebben van onze burger juist een lunchgerecht gemaakt. Krabvlees is lekker stevig, maar wel licht verteerbaar. De ui, knoflook, mosterd en cajunkruiden geven het gerecht wat extra pit. Maar we overdrijven niet: te veel smaken is ook niet de bedoeling. bij voorkeur met een relish: een mengsel van tomaat-, mango- en avocadoblokjes, een combinatie van smaken die in Californie erg geliefd is. De burger ligt op een beschuitbol die een tikkeltje zoet is. Daarbij serveren we wat tomaat en knapperige chips, gemaakt van zoete aardappel of groente.' Het Icebox Cafe heeft een fris en kleurrijk interieur en door de open keuken kunnen de gasten precies zien wat er gebeurt. Veel klanten komen al sinds de opening, elf jaar geleden, regelmatig in het cafe. Robert: 'In Amerika moet alles steeds sneller. Wij gaan juist voor langzaam, voor toewijding. Onze gerechten en gasten krijgen alle aandacht die ze verdienen. En dat valt in de smaak.' Andrea: 'Eind vorig jaar besloten we om dagelijks wisselende burgers op het menu te zetten. Een van onze eerste daily specials was de krabburger. Ik garneer de cajun krabburger

Allerhande | 2009 | | pagina 138