bekende moeder Eten met haar gezin is voor Anky van Grunsven het rustmoment van de dag. Ze houdt van een gezellige sfeer aan tafel. 'Eten met een knuffel erbij moet kunnen, als het maar leuk blijft!' □S Wat komt er vaak op tafel? Heel Zijn je kinderen makkelijke eters? Hebben jullie een vast eetritueel 's avonds? 'We hebben geen vast stramien en dat vind ik eigenlijk wel prettig; het is niet zo dat Sjef kookt en ik dan opruim, of andersom. De kinderen zijn nu nog te klein om mee te helpen, maar als ze straks wat ouder zijn zullen ze vast de tafel dekken of afruimen...' ^fifcande Spaghetti met kip en paprika veel simpele gerechten zoals pasta, daar zijn we allemaal gek op. Spaghetti met tomatensaus, cherry tomaten. paprika en kip bijvoorbeeld. Echt een favoriet, zeker bij onze kinderen en bovendien met lekkere verse groenten erin ver- werkt. Soms eten we het wel twee keer per week.' 'Gelukkig wel, ze blijven altijd netjes op hun stoel zitten en eten keurig hun bordje leeg. Misschien komt dat doordat Sjef en ik niet zo'n punt maken van het eten. Ze moeten alles proe- ven, nraar als ze het echt niet lusten, doen we daar niet meteen moeilijk over. Ze mogen ook met een knuffel of een boekje erbij eten, als het maar leuk blijft aan tafel. Volgens mij heeft reizen ook een positieve invloed op het eetgedrag van kinderen. Onze kinderen zijn van kleins af mee- gegaan op concours; ze staan dus niet raar te kijken van verschillende smaken en gewoonten.' 1 Kook de spaghetti volgens de aanwijzingen op de verpakking. 2 Verhit 3 eetlepels olie en bak de stukken paprika 5 minuten op laag vuur. Zet het vuur iets hoger, voeg de blokjes kipfilet toe en bak nog 5 minuten. Voeg de basilicumsaus toe en laat 5 minuten doorwarmen. Voeg als het te droog wordt een beetje water toe. 3 Voeg de cherry tomaten toe aan de saus en laat 1 minuut doorwarmen. Meng de saus met de spaghetti en breng op smaak met peper en zout. Rasp er Parmezaanse kaas over naar smaak. Bevat per eenpersoonsportie 680 kilocalorieen 37 g eiwit 27 g vet 73 g koolhydraten Prijs p.p. 2.80 Kook je Vaak? 'Gelukkig ben ik getrouwd met een man die het heerlijk vindt om in de keuken te staan! En dat komt goed uit, want paarden houden betekent elke dag werken en daarorn houd ik met veel tijd over om zelf te koken. Ik begin de dag met paarden trainen, daarna geef ik les aan een aantal ruiters en dan heb ik nog regelmatig interviews of televisie- opnamen. Daarbij ben ik heel druk met mijn eigen kledinglijn.Juist vanwege al die hectiek proberen we s avonds vaak met z'n vieren te eten; dat is dan echt een rustmoment in de dag.' 300 g spaghetti 5 el olijfolie 1 rode paprika, in stukken 300 g kipfilet, in blokjes 1 pot AH Sugo basilico (470 ml) 1 bakje cherry tomaten, gehalveerd stukje Parmezaanse kaas 4 PERSONEN - 25 MIN. HOOFDGERECHT -

Allerhande | 2009 | | pagina 137