Olijf beter (w)eten Olijfolie is een veelzijdig product met een voile smaak. Bovendien bevat het goede vetten en antioxidanten. Fijne smaak De juiste vetten Albert Heijn olijfolie Met olijfolie maak je gerechten lekker smeuig en smakelijk. De fruitige smaak is afkomstig van de olijven waaruit de olie is geperst. De kleur van de olie is afhankelijk van het tijdstip van de oogst. Hoe langer de olijven blijven hangen, hoe donkerder de kleur. Jonge, groene olijven kleuren de olie olijfgroen; rijpe, zwarte olijven zorgen voor een goudgele kleur. Globaal zijn er twee categorieen olijfolie: traditionele olijfolie en olijfolie extra vierge. Gewone olijfolie is vooral geschikt voor bak- ken, wokken, grillen en roosteren. Olijfolie extra vierge is vanwege de fijne smaak vooral geschikt voor koud gebruik, bijvoorbeeld in een dressing of pesto. Maar het smaakt ook heerlijk in pasta of op een broodje met tomaat en rucola. AH Olijfolie bestaat voor 100 procent uit vet en telt 900 kcal per 100 ml. Dat is veel, maar het gaat voor ruim 80 procent om goede onverzadigde vetten. Olijfolie bevat bovendien een uniek soort onverzadigd vet: oliezuur. Dit omega-9-vetzuur heeft een verlagend effect op het cholesterolgehalte in het bloed, waardoor het risico op hart- en vaatziekten afneemt. Gezonde Keuze. Producten met het Gezonde Keuze Kiavertje bevatten minder verzadigd vet, zout of suiker of meer vezels dan vergelijkbare producten en zijn daarom binnen de productgroep de gezondste keuze. AllerHande 61

Allerhande | 2009 | | pagina 61