proef het seizoen H Frambozen-sgroppino Zachtfruit Bereiden en bewaren Licht bruisend door de prosecco AlletHande 131 Ze bevatccn onder andcre vitatnine C, ando.\idanten en voedingsvezeis. En door hun zoete smaak en zachte structuur zijn ze een echte zomer- traktatic. Hot is weer frambozentijd! Nederlandse frambozen van de voile grond worden geoogst van begin juni tor eind oktober. Frambozen behoren, net als aardbeien en blauwe bcssen, tot bet zachtfruit. Op veel plaatsen in de wereld groeien ze gewoon in bet wild en kunnen ze afhankelijk van de soort gele, rode, oranje, bruine of zelfs zwarte vruchten dragen. De bij ons bekende rode framboos wordt gekweekt sinds bet einde van de zestiende eeuw, met Griekcnland en Italic als bakermat. olgens een oude legende dankt de framboos zijn kleur aan de Griekse nitnf Ida. Oorspronkelijk vvaren frambozen wit. Op een dag plukte Ida frambozen voor de god Jupiter, prikte zich daarbij en kleurde met baar bloed de frambozen rood. Frambozen zijn lekker sappig, fris en tegelijkerdjd heel zoet. Ze smaken heerlijk door de yoghurt, in een dessert of gemengd met ander zachtfruit. Verwerkt in een saus bij wit vices zijn ze ook heel bijzonder bij de avond- inaaltijd! 1 )e vruchtjes zijn heel kwets- baar, raak ze daarom zo min mogelijk aan. Was ze pas vlak voordat je ze eet en gebruik ze snel na aankoop. Bewaar ze ongewassen - niet langer dan een dag of twee in de groentela van je koelkast, verwijder eerst eventueel beschadigde exemplaren.

Allerhande | 2009 | | pagina 131