In Florence, vlakbij Porta Romana, vind je restaurant Aurora. Rita en Ubaldo Pierantoni koken er alleen met de beste producten. En dat proef je in hun verdure alle griglia con mozzarella, een echt Italiaans groentegerecht. Alleen topkwaliteit Huiselijke sfeer De cucina povera, de boerenkeuken van Toscane, is beroemd om zijn eenvoud. Ubaldo: 'We koken simpel. Een tomatensoep smaakt naar tomaten. Witte bonen worden zachtjes gekookt met alleen een blaadje salie. Dit gerecht met gegrilde groenten is een goed voorbeeld van onze keuken. Eenvoud, verse groenten, goede buffelmozzarella en een beetje van onze groene. peperige olie. Basta.We zetten de groenten met de mozzarella ook vvel eens een paar minuten in de oven, zodat de kaas een beetje smelt. En zoals wij gezegend zijn met geweldige ingredienten, zo worden de gerechten naar goed Toscaans gebruik op het laatste moment gezegend met een streepje olie.' In Toscane neemt niemand genoegen met minder dan topkwaliteit. Of het nu gaat om een tomaat, een bol mozzarella of de bistecca alia Fiorentina, 124 AllerHande Bij Aurora kun je de hele dag terecht.Voor koffie met taart, pasta voor de lunch, hapjes tegen borreltijd of een diner. Mensen schuiven bij elkaar aan, er liggen boeken en er staat een piano. Eigenlijk is dit geen restaurant, het lijkt meer een gezellige huiskanrer. de beroemde Florentijnse T-bonesteak. En Rita en Ubaldo gebruiken zoveel mogelijk lokale producten. Zo komt de ansjovis van dagvissers uit Livorno, het Chianina rundvlees van het landgoed Barbialla bij San Miniato en de olijfolie en huiswijn van een boer in het Chianti Classico-gebied. 'En de geitjes van Marco, bij wie we de geitenkaas kopen, kennen we allemaal bij naam,' legt Rita uit. 'Alleen de Parmezaanse kaas komt niet uit Toscane.'

Allerhande | 2009 | | pagina 124