bekende moeder Of ze nu nieuwe recepten test of gerechten bedenkt voor haar kookboeken, Laura Zavan is elke dag met eten bezig. Dochter Eva helpt soms met koken. 'Handig, want dan zegt ze minder snel dat ze het niet lekker vindt.' OS Waar komt je liefde voor koken vandaan? In Italie is eten heel belangrijk. Vooral de zondagse lunch met de hele familie is heilig. Het komt regelmatig voor dat je aan tafel alleen over eten praat: over waar je de beste vis koopt of welke aardappelen het meest geschikt zijn voor gnocchi. Bij ons thuis was dat niet anders. Mijn moeder kookte elke dag en een zus van mijn oma, die we tante Vige noemden, kwarn vaak bij ons logeren en stond dan de hele dag in de keuken. Ze maakte de heerlijkste ravioli met pompoen en een fantas- tische rijsttaart die ik ook in mijn laatste boek heb gezet.' De dochter van een kookboeken- schrijfster, die eet zeker alles? Heb je nog meer trues om je dochter aan het eten te krijgen? Als je het Eva zelf vraagt, zegt ze stoer dat ze alles lust. Maar ze is net als alle andere kinderen: sommige gerechten eet ze heel graag en andere dingen hoefje haar echt met voor te zetten. Het scheelt dat ze me nu regelmatig helpt in de keuken, dat "oefent" ze op haar minifornuis- je in haar slaapkamer. Het voordeel van samen koken is dat kinderen dan minder snel zeggen dat ze het niet lekker vinden. In de tomatensaus voor de gnocchi doen we vaak wat vers basili- cum. Als Eva die zelf toevoegt, eet ze het lekker op. Als ik het erin doe, zegt ze dat er zeewier in de saus zit.' 'Groenten verstoppen! Eva is dol op pasta, komkommer, wortel en aubergines, maar spinazie, asperges of paprika eet ze niet. Het allerliefst eet ze gnocchi met tomatensaus. Het handige van die saus is dat ik er groenten doorheen kan pureren, zo kan ik ingredienten verstoppen die ze eigenlijk niet lekker vindt.' HOOFDGERECHT - 4 PERSONEN - 45 MIN. 1 kg kruimige aardappelen, geschild en in stukken 1 el olijfolie 1 ui, gesnipperd 1 winterpeen, geschild en in zeer kleine blokjes 1 Stengel bleekselderij, in zeer kleine blokjes 8 trostomaten, in parten 25 g boter 250 g bloem 1 ei nootmuskaat staafmixer pureestamper 1 Kook de aardappelen 25 minuten. Verhit de olie in een sauspan en bak de ui, de peen en de bleek selderij 5 minuten op middelhoog vuur. Voeg de tomaten toe en laat op laag vuur 30 minuten stoven. Pureer met de staafmixer. Roer de boter erdoor. 2 Giet de aardappelen af en stamp ze met de pureestamper tot een gladde puree. Bestrooi het aanrecht met bloem, maak een bergje van de puree met een kuiltje in het midden. Strooi hierin driekwart van de bloem, het ei, een flinke mespunt zout en een mespunt nootmuskaat. Kneed alles door elkaar. Voeg wat bloem toe als het deeg te plakkerig is. 3 Bestuif je handen met bloem. Maak van het deeg rolletjes en snijd deze in stukjes van 2V2 centimeter. Kerf de gnocchi in met de achterkant van een vork. Leg ze op een met bloem bestoven theedoek. 4 Breng in een grate pan ruim water met wat zout aan de kook. Doe de gnocchi in delen in de pan, breng het water opnieuw aan de kook en schep ze eruit met een schuimspaan zodra ze komen boven- drijven. Laat ze uitlekken in een vergiet, verdeel ze over vier borden en schep de saus erover. Bestrooi eventueel met basilicum en Parmezaanse kaas. Bevat per eenpersoonsportie 590 kilocalorieen 23 g eiwit 16 g vet 88 g koolhydraten Prijs p.p. 1.10

Allerhande | 2009 | | pagina 121