proef het seizoen Gegarandeerd vers Bereiden en bewaren Aardbeiengranita met limoen Aardbeien en balsamicoazijn: een verrassend lekkere combinatie Dit is de periode voor de zomerkonink- jes vart4®Tv(s}lle gronfl. Geteeld door farmhebedrijven met decennialange ervaring. Aardbeien hebben tijd nodig om te rijpen in de warme zomerzon. Ze worden geplukt op precies het goede moment: in de zomermaanden, als ze op hun allerlekkerst zijn. De vollegrondaardbeien van Albert Heijn zijn van het ras Elsanta: een sappige en aromatische soort met een heerlijk zoete smaak en een mooie rode kleur van de zon. De vruchten die je in de schappen vindt, zijn gegarandeerd vers. Overigens is de aardbei eigenlijk een schijnvrucht: niet het rode vruchtvlees, maar de pitjes aan de buitenkant zijn de vruchtjes. Het zomerfruit bestaat al sinds mensenheuge- nis in het wild, maar wordt pas vanaf de veertiende eeuw in tuinen gekweekt. De aardbei zoals wij die nu kennen, bestaat ongeveer tweehonderd jaar. Met aardbeien kun je alle kanten op. Ze zijn niet alleen verrukkelijk als toetje of als tussendoortje, maar je ntaakt er ook de lekkerste jams en taarten mee.Je eet verse aardbeien bij voorkeur op de dag van aankoop, bij kamertemperatuur kun je ze maximaal twee dagen bewaren. Koop je gekoelde aardbeien en bewaar je ze in de koelkast, dan zijn ze een paar dagen langer houdbaar. Ze smaken echter het beste bij kamertemperatuur. Was aardbeien voor gebruik voorzich- tig onder stromend water en haal dan pas het kroontje eraf. Anders zuigt de aardbei zich vol water en verliest hij z'n zoete smaak.

Allerhande | 2009 | | pagina 83