bijzondere wiin De Adobe-wijnen van het Chileense wijnhuis Emiliana zijn van biologisch geteelde druiven, met hart voor milieu en smaakpapillen. Wijn met een ziel Bijzondere snoeitechniek D.O. CASABLANCA VALLEY niek die dit wijnhuis hanteert om te zorgen dat de wijnstokken gezond blijven is meer druiven wegknippen als de stokken te vol hangen. Meer snoeien betekent een kleinere oogst, maar de druiven die overblijven worden wel rijper en sappiger, omdat ze meer ruimte en zonlicht krijgen. Rijpe druiven vol zoet, geurig sap leveren weer wijnen op die voller en lekkerder smaken. Bij Emiliana geloven ze dat elke wijngaard uniek is en dat elke wijn een eigen 'ziel' heeft. Zo ook de Adobe-wijnen, waarvan de naam refereert aan het mengsel van gedroogde klei en stro waarmee vroeger in Chili huizen werden gebouwd. Ook de kelder van Emiliana is errnee bekleed. De Adobe Chardonnay is puur van smaak, lekker licht en fris. Hij smaakt droog en zacht en heeft het fruitige van appel en peer. Dit is een wijn om zo. bij de borrel, een glas van te drinken. Maar hij smaakt ook erg goed bij gebakken vis, salade met kaas of kip en bij hartige taart. droog, fris frurtig Adobe Chardonnay Casablanca Valley/Chili 4.99 AllerHande 73 Chili is door zijn zonnige, droge zomers bij uitstek geschikt voor biologische wijnbouw. Een van de wijnhuizen die daar optimaal van profiteert is Emiliana. Daar besloten ze zo'n tien jaar geleden om volle- dig over te schakelen op biologische wijnbouw. Zorg voor het milieu was hierbij een belangrijke overwe- ging, maar ook de overtuiging dat de wijnen er lekkerder van werden. De wijnboeren van Emiliana gaan op een heel bewuste manier met hun wijngaarden om. Zo staan er tussen de wijnranken veel bloemen en gras, omdat insecten de druiven dan met rust laten. Vanwege het droge klimaat hoeven de gevol- gen van vocht niet bestreden te worden en zijn er dus geen chemisch-synthetische bestrij dingsmiddelen nodig. Een andere tech-

Allerhande | 2009 | | pagina 73