kraakheldere een kraakheid edit schoon Schoon aanrecht Fris forauis Blinkende keukenkastjes Smetteloze tegels en fris spatscherm Schone vloer Een schone, frisse keuken. Daarvoor hoef je geen uren te poetsen en te soppen. Met de juiste keukenreinigers en deze handige tips is die klus een fluitje van een cent. keuken i Maak je aanrecht na het koken schoon met een vaatdoek en een keukenreiniger, zoals CIF Power Cream Keuken of een allesreiniger. Was de vaatdoek op minimaal 60 graden in de wasmachine: zo worden alle bacterien gedood. Vleesvocht kun je het beste opvegen met keukenpapier met keukenreiniger of een weg- werpdoekje. Voor keukenbladen van natuur- steen of composiet gebruikje een neutraal schoonmaakmiddel, zoals afwasmiddel (lees het onderhoudsadvies van je keukenblad). 2 3 Keukenkastdeuren maak je schoon met keuken reiniger en een vaatdoek. Onder- en bovenop de kastjes kan echter een hardnekkige vetlaag ontstaan. Die krijg je weg met bijvoorbeeld Cillit Bang Power Cleaner Ontvetter. Spray het oppervlak royaal in en neem het af met een spons en ruim heet water. Herhaal dit zonodig. Het scheelt veel werk als je krantenpapier op de kasten legt. Het vet slaat dan neer op de krant, die je eenvoudig kunt vervangen als dat nodig is. 4 Aangekoekte etensresten zijn soms moeilijk weg te poetsen. Je weekt het vuil los door er een natte vaatdoek over te leggen en dit een tijdje te laten weken. Helpt dat onvoldoende, gebruik dan een losweekspray, bijvoorbeeld Dreft Losweek Spray. Hardnekkige vlekken op een geemailleerd gasfornuis kun je ook met wat vloeibaar schuurmiddel op een schuursponsje wegpoetsen. Gebruik geen schuurmiddel voor keramische kookplaten of roestvrijstalen gasfor- nuizen, want dat kan diepe krassen veroorzaken. Voor aangekoekt vuil rond gaspitten kun je dezelfde keukenreiniger gebruiken als voor de rest van het fornuis. Insprayen en dertig seconden laten intrekken, daarna met een microvezeldoekje verwijderen. Keukentegeltjes vol vetspetters worden schoon met wat afwasmiddel op een microvezeldoekje. Zijn de voegen bruin geworden van het vet? Gebruik dan een schuursponsje en wat schuur middel met bleekmiddel. Een glazen spatscherm kun je schoonmaken met glasreiniger, bijvoor beeld AH Glasreiniger of Glassex Glas Multi. 5 Je houdt de vloer schoon door hem na het koken te vegen en zonodig vochtig te reinigen. Gebruik hiervoor AH Vloerdoekjes vochtig of een sopje van allesreiniger of vloerreiniger, zoals Blue Wonder Vloerreiniger en een mop of dweil. Voor vloeren van hout, laminaat en natuursteen bestaan speciale reinigers. Voor het beste resul- taat neem je twee emmers. Vul er een met een heet sopje en gebruik een lege om de mop in uit te wringen. Zo blijft het sop langer schoon. r, AllerHande 143

Allerhande | 2009 | | pagina 143