flaxbourne bijzondere wiin Nieuw-Zeeland is een klein wijnland met een enorme reputatie. De tintelfrisse, knisperende Sauvignon Blanc uit de regio Marlborough heeft Nieuw-Zeeland als wijnland op de kaart gezet. SAUVIGNON BLANC Warme dagen, koele nachten Dorstlessend o?5 Z LU o o o NEW ZEALAND dektwi mdewi n Nieuw-Zeeland was ooit het land van de schapen, de wol en de zuivel- industrie. Nu kennen we het vooral van de kiwi's en - in toenemende mate - van de opvallende, goede wij- nen. Het land dankt zijn wijnreputatie aan de bijzondere smaak van de wij- nen. Deze zijn droog, fris, fruitig en 'crunchy'. knisperend. In een sauvignon blanc uit Marlborough, zoals de Flaxbourne, proefje Nieuw-Zeeland. In het noordoosten van het Zuidereiland (een van de twee grotere eilanden van het land), waar deze wijn verbouwd wordt, is het ruim, groen en fris. In de zomer is het overdag warm en 's nachts koel, waardoor de druiven geleidelijk rijpen en de suikers en aro ma's zich gelijkmatig ontwikkelen. De frisse zuren blijven daardoor behouden. Die fijne, fruitige zuren geven de wijn zijn unieke, 'crunchy' beet. Ooit graasden er grote kuddes schapen op de steile hellingen waar nu de Flaxbourne-wijngaarden staan. De omgeving met zijn kalkrijke bodem is ideaal voor de teelt van topdruiven, maar de steile hellingen maakten het werken in een wijngaard bijna onmogelijk. Door de aanleg van plateaus veranderde het steile land- schap in terrasvormige hellingen waarop de wijnstokken geplant werden. Sinds enkele jaren worden hier druiven van uitzonderlijke kwaliteit geoogst, waarvan wijnmaakster Tamra Washington de Flaxbourne-wijn maakt. De Flaxbourne Sauvignon Blanc is droog, fris, expressief en elegant. Hij geurt naar verse groene kruiden als citroengras. In de smaak kom je aroma's van kiwi, appel, grapefruit en kruisbes tegen. Heel verffissend om zo te drinken, maar ook erg lekker in combinatie met garnalen, zalm, sushi en zomerse salades. Schenk hem goed gekoeld, op zo'n 10 °C. droog, fris fruitig Flaxbourne Sauvignon Blanc, Marlborough/Nieuw-Zeeland €6.99 MARLBOROUGH )l AllerHande 63

Allerhande | 2009 | | pagina 63