eena brandschone W 1 edit schoon Schoonmaken voor gebruik Tijdens het grillen Tips voor vette roosters Gas- en elektrische barbecues Gietijzeren roosters Boenen en schrobben op barbecueroosters? Nergens voor nodig. Met deze tips wordt het schoonmaken van de barbecue een flui^e van een cent. dreft barbecue i Als je na een lange winter de barbecue weer uit de schuur haalt, kun je met een zachte borstel (bijvoorbeeld van het staffer en blik) stof en spinrag van de barbecue en de roos ters vegen. Eventuele roestplekjes op het rooster kun je verwijderen met een staalbor- stel. Je kunt hiervoor ook aluminiumfolie gebruiken: maak een prop met de glimmende kant buiten en wrijf deze over de roestplekjes. 2 Smeer voor gebruik het rooster in met wat plantaardige olie. De olie voorkomt aanplakken van het eten tijdens het grillen. Tijdens het gril len lekt er altijd vet op het rooster, dat lastig te verwijderen is als het is ingebrand. Je kunt het rooster tussen de grillrondes door ontvetten door het af te nemen met een halve citroen. 3 Wacht na het grillen niet te lang met het schoonmaken van het rooster. Als het nog warm is, kun je vet en etensresten nog makke- lijk met een sopje van heet water en afwasmid- del verwijderen. Is het rooster al erg zwart en aangekoekt, dan kun je het inspuiten met Dreft Losweek Spray en het daarna een nacht tussen natte kranten of vochtige velletjes keuken- papier leggen. De volgende dag zijn de resten losgeweekt en kun je ze zonder veel moeite afwassen. Sommige roosters mag je ook in de vaatwasser zetten (of dit kan, lees je in de gebruiksaanwijzing van je barbecue). 4 Grillroosters en bakplaten van gas- en elek trische barbecues zijn meestal gemaakt van roestvrij staal, porselein gecoat aluminium of gietijzer. Roestvrij staal en porselein gecoat aluminium kun je na het grillen direct schoon- branden door de deksel van de barbecue te sluiten en hem 10 minuten op de hoogste tem- peratuur te laten branden. Daarna veeg je de verpulverde resten met een messing borstel een- voudig weg. Gebruik hiervoor geen staalborstel, die is te scherp en kan de roosters beschadigen. Neem de roosters daarna af met een vochtig doekje (eventueel met een sopje van afwasmid- del), spoel na en laat daarna goed drogen. 5 Gietijzeren roosters zijn erg gevoelig voor roest- vorming. Eventuele roestplekjes kun je verwijderen met een messing borstel. Om roestte voorkomen moeten de roosters regelmatig ingesmeerd worden met plantaardige olie. Bewaar de roos ters op een droge plaats en wrijf ze voor gebruik droog met een papieren doek. AllerHande 157

Allerhande | 2009 | | pagina 157