van bills Net buiten het centrum van Sydney ligt bills: een van de restaurants van tv-kok Bill Granger. Hier kun je terecht voor modeme Australische gerechten. En voor Bills trots: de 'Prawn and chilli linguine with garlic, ginger and lime', een heerlijke gamalenlinguine met pepers, knoflook, gember en limoen. 1 Uit alle windstreken Kleurig gerecht s Bill rypeert zijn bonte linguine als 'fris, vers en simpel'.'Omdat het gerecht lekker licht is, is het geschikt voor zowel lunch als diner. Het is een echt "Mod Oz" gerecht. Oftewel: modern Australisch. Met trekjes van de Californische keuken,' vertelt Bill. 'Gezond en licht eten staan centraal in de Californische manier van koken. Die invloed merken we op dit moment overal in Australie. En hoe lekker dat kan zijn, bewijst deze linguine met garnalen. De limoen zorgt voor een frisse smaak, de chilipepers voor een pittig accent.' 'De Australische keuken, die vroeger lornp en vet was, is de afgelopen 25 jaar sterk bei'nvloed door immigranten uit alle windstreken," vervolgt Bill. 'Dat de Australische keuken zoveel invloeden kent, betekent met dat Australiers allerlei ingredienten door elkaar gebruiken. Binnen de zogenaantde fusionkeuken - een mengeling van de westerse en de Aziatische keuken is het belangrijk om puur te koken en de herkomst van ingredienten te respecteren. Zo zal ik in een gerecht nooit sesaniolie en olijtolie gebruiken, want daarmee zou je zowel de Aziatische als de mediterrane keuken geweld aandoen.' De Prawn and chilli linguine staat vermeld op het immense menukrijtbord aan de wand van het restaurant. Het moderne interieur, met zijn grijze wanden en lichte houten tafels en stoelen, straalt vooral rust uit. Bill: 'Mijn gerechten geven kleur aan mijn restaurant. En dat zie je zeker terug in dit gerecht: zachte roze accenten door de garnalen, fris groen door de rucola.' I ONE I WAY 144 AlletHande

Allerhande | 2009 | | pagina 144