mm een brand- schoon afvoerputje schone voegen en een fns douchegordijn een olinkende douche zonder kalkaanslag voorkom aanslag op tegels NlEUW SPOELVASTEWERK 4 Na verloop van tijd kan het afvoerputje van het fonteintje bruin worden. Spuit er wat Harpic Max in, laat het een paar minuten inweken en spoel het na met ruim stromend water. Deze powercleaner verwijdert moeiteloos de bruine aanslag, bacterien en zelfs roestvlekken. Op vochtige en donkere plekken in de bad- kamer kunnen voegen zwart worden door schimmel. Je kunt schimmel bestrijden met een bleekmiddel, bijvoorbeeld Glorix 24 HR original bleek. Door de zeer dikke samenstel- ling hecht dit product extra lang aan de voe gen, zodat het goed zijn werk kan doen. Zet een raam open voor ventilatie en breng het middel direct op de voegen aan, bijvoorbeeld met een tandenborstel. Laat het minstens 10 minuten inweken en poets de schimmel daar- na weg met de tandenborstel. Tot slot spoel je de voegen na met ruim schoon water. Reinig niet vaker dan een keer per jaar op deze manier, omdat anders de voegen aangetast kunnen worden. Zitten er schimmelvlekjes in het douchegordijn, week het gordijn dan een uur in 1 deel Glorix 24 HR original bleek en 4 delen water. Daarna wassen volgens de was- voorschriften op het etiket en nat ophangen. Kalkaanslag maakt de douchebak en.de tegels in de douche ruw, waardoor nieuwe kalkaanslag zich kan ophopen. Om deze aanslag te verwijderen, heb je een sterk ont- kalkend middel nodig, bijvoorbeeld Antikal Spray. Besproei de tegels, douchebak en kranen en laat het middel enkele minuten inwerken. Poetsen is niet nodig, alleen gron- dig naspoelen met water en bij zeer hardnekkige aanslag zo nodig herhalen. Droog voor extra glans na met een zachte doek. Kalkaanslag en zeepresten op badka- mertegels voorkom je door ze regel- matig in te spuiten met Ajax Shower Power. Deze spray reinigt en legt een beschermende film op de tegels, die voorkomt dat nieuwe kalk- en zeepres ten zich ophopen. Als je daarbij na elke douchebeurt het water van de tegels wist met een raam- en douchewisser, blijven de tegels langer glanzen.

Allerhande | 2009 | | pagina 157