Chicken and leek pie, oftewel kippenpastei met prei, is een specialiteit van The Electric House, een stijlvolle en altijd levendige brasserie in Notting Hill, een hippe wijk in Londen. Van alle markten thuis Verfijnde keuken ppen i 'Onze chicken and leek pie is een typisch Brits gerecht en bestaat uit eenvoudige ingredienten,' zegt chef-kok David Green. 'Maar omdat we veel aandacht aan de bereiding besteden, is het toch een bijzonder gerecht. De basis is een voile en krachtige bouillon, die we trekken van in de oven geroosterde kipkluifjes en malse stukken kip. Daarna koken we de bouillon in. Van dit stevige concentraat maken we de saus voor de vulling van de pastei. We zijn dus wel een tijdje bezig met de voorbereidingen, maar het resultaat is er ook naar!' The Electric House is gevestigd in het hippe westen van Londen, in de wijk Notting Hill. De stijlvolle brasserie, met zijn klassieke kaart, zijn moderne interieur en zijn schitterende mozaieken vloer, ligt aan de levendige Bortobeilo Market. Tijdens de lunch genieten de gasten ook van het voorbij- trekkende winkelende publiek. s Avonds bevolken vele film- en dansliefhebbers het restaurant. Daar eten ze nog even een hapje, voordat ze naar de bioscoop of de club gaan, die boven de brasserie zijn gevestigd. The Electric House is van alle markten thuis. Binnen valt de open keuken op, waar de vele koks druk zijn met de bereiding van het eten. lkond de keuken staan glazen vitrines, gevuld met verse vis, vlees en groenten. 'Het oorspronkelijke recept chicken and leek pie is afkomstig uit de Engelse boerenkeuken,' vertelt David Green. 'In ons restaurant hebben we de receptuur verfijnd. Zo gebruiken we in onze pie flink wat dragon als finishing touch. Dat is voor veel gasten een extra reden ora het te bestellen." 136 AllerHande

Allerhande | 2009 | | pagina 136