Scenarioschrijven, acteren en boeken schrijven: Elle van Rijn doet het allemaal. Daamaast heeft ze ook nog tijd om voor haar drie kinderen te zorgen. 'Door dat drukke leven gaat het koken vaak snel, snel.' Houd je van koken? 'Op zich wel, ik Zijn je kinderen makkelijke eters? Helpen je kinderen je wel eens bij het koken? David wilde als peuter altijd kok worden.Als baby droeg ik hem vaak in zo'n rugdrager terwijl ik stond te koken, dan kon hij meekijken. Hij was ook geregeld bij mij in de keuken te vinden. En hij is nog steeds gek op koken. Pannenkoeken bakken kan hij als de beste. Vooral het omhoog gooien en weer opvangen vindt hij leuk. Maar ik vind hem eigenlijk nog iets te jong om al hele maaltijden te koken. Daar wachten we nog even mee.' atelle heb er alleen niet zo veel tijd voor. Doordeweeks kook ik altijd en in het weekend kookt Kaja. Omdat ik zo druk ben, schiet een boodschap- penlijstje er geregeld bij in. Uiteindelijk eten we dan niaar inakkelijke gerechten zoals spaghetti, tartaartjes en aardappeltjes met rozemarijn. Deze romige spinaziepasta behoort iruniddels tot de favorieten. Snel klaar, met lekker veel groenten en erg smakelijk!' 'Onze jongste dochter Helena (3) moet nog leren haar bordje leeg te eten. Met haar ben ik geregeld aan het onderhandelen. Maar met de oudste twee, David (12) en Feline (9), gaat het stukken beter. Ik merk dat het helpt om niet te veel op te scheppen, dan is het beter te overzien en eten ze hun bord sneller leeg. Het heeft een aantal maanden bloed, zweet en tranen gekost, maar nu is het heel relaxed aan tafel. Er wordt veel gepraat en gelachen.'

Allerhande | 2009 | | pagina 135