proef het seizoen Bereiden bewaren Taco's met ananas, paprika en kidneybonen In het subtropische Costa Rica (Midden- Amerika) is het aldjd prachtig vveer, maar in de lente is het er extra warm en droog: het ideale klimaat voor de ananas. Omdat de vruchten niet narijpen, worden ze op hun hoogtepunt geplukt en geexporteerd. De ananassen die je in de winkels van Albert Heijn vindt, zijn klaar ora te eten. De ananas is een exotische vrucht met harde schubben aan de buitenzijde en geel- kleurig vruchtvlees aan de binnenzijde. Het vruchtvlees is bijzonder sappig en zoetzuur van smaak. De ananas komt oorspronkelijk uit Zuid-Amerika. Na de ontdekking van Amerika in 1492 werd de vrucht eerst in Engeland en Frankrijk en daarna in Azie gei'ntroduceerd. Tegenwoordig behoort de ananas wereldwijd tot de populairste fruit- soorten. Met een groot, stevig mes kun je de vrucht prima schoonmaken. Plakken snijden en die elk afzonderlijk schillen is het makke- lijkst. Smjd ook de harde kern eruit. Een andere manier is de kapjes van de ananas te verwijderen, de vrucht rechtop op een werkvlak te zetten en vervolgens met een scherp mes van boven naar beneden plakken van de schil te snijden. De achter- gebleven 'ogen' kun je eruit halen met de punt van een aardappelschilmesje. Ananas mag niet in de koelkast worden bewaard, omdat de vrucht gevoelig is voor lage-temperatuurbederf. Op kamertempe- ratuur is hij nog enkele dagen na aankoop houdbaar. Kijk op www.ah.nl/recepten voor verrassende recepten met ananas. Mexicaans gerecht uit de oven AllerHande 89

Allerhande | 2009 | | pagina 89