aperitiefwijnen Een aperitief drink je voordat je aan tafel gaat. Een goede aperitiefwijn is dus nooit zwaar, licht en verfrissend. Santa Cristina Pinot Grigio Lindemans Bin 30 Sparkling Rose Stormhoek Merlot Rose La Pieve Prosecco Aliwen Sauvignon Blanc AllerHande 137 ,om.te begiimen u De pinot grigio zorgt voor frisse, fruitige wijnen met het kruidige en exotische van gemberwortel. De Santa Cristina Antinori Pinot Grigio prikkelt de smaakpapillen bij borrel- hapjes, maar ook bij gebakken mosselen en kipsalade. Sicilie/ltalie. Wit: fris en fruitig. 6.99 Een lichte, sprankelende rose die ruikt en smaakt naar rood zomerfruit als aardbei en framboos. Hij is droog van smaak, maar voelt zacht en rond aan. Daarom past hij ook goed bij borrelhapjes met zalm of pate. Zuidoost-Australie. Mousserend: droog. o 8.99 Meriot als basis voor een rose is ongewoon: de wijn wordt er te stevig van. Tenzij hij ook iets zoet smaakt, dan is hij weer in balans. Stormhoek heeft dat zoetje en komt fris, fruitig en zacht over. Als aperitief, bij gamba's, tonijn of maaltijdsalades. Westkaap/Zuid-Afrika. Rose: fris en fruitig. 3.99 De verfrissende, fruitige La Pieve Prosecco is een aanrader. Prosecco is de naam van de wijn en van de druif waarvan de wijn is gemaakt. La Pieve is een 'vino frizzante', dat wil zeggen dat hij zacht bruist. Zeer geschikt om te drinken bij een borrel- hapje als kaas of bij de Italiaanse smaak van pizza met tonijn. Veneto/ltalie. Mousserend: lichtzoet. €4.99 Karakteristiek voor een sauvignon blanc zijn de knisperende, eetlustopwekkende, fruitige zuren. Omdat de Aliwen fris, droog en tegelijkertijd lekker vol overkomt, kan hij behalve als aperitief ook bij een voorgerecht met zalm, garnalen, asperges of avocado worden gedronken. Central Valley/Chili. Wit: fris en fruitig. 4.99 lindemans

Allerhande | 2009 | | pagina 137