Heel even, in eeri wanen we ons w€^ np Elba. Met wappenipfle haren op een ".''.r.r.r r /'VV Marleen Oosterhuis (44) en Ilse Oldenburger (46) vertrokken als jonge meiden samen met nauwelijks een cent op zak naar het Italiaanse eiland Elba. Het beetje geld dat ze hadden, ging grotendeels op aan de 'pasta nera' die ze aten in het plaatselijke restaurant. 'We zijn al ons hele leven vriendin- nen,' vertelt Ilse. 'Toen ik negentien was en Marleen zeventien mochten we voor het eerst samen, zonder ouders, op vakantie.' Marleen lacht: 'Best bijzonder. En ik weet ook niet of ik er zo blij ntee zou zijn als mijn dochters nu hetzelfde zouden uitspoken als wij toen. Want we verplaatsten ons op het eiland het liefst liftend achterop bij de plaatselijke motorrijders, met onze haren wapperend in de wind!' 'We leefden die zomer van pasta nera, een pasta met zeevruchten, die we in het plaatselijke res taurant aten. Praktisch ons hele vakantiebudget ging eraan op, zo lekker vonden we het,' zegt Ilse.'Daardoor hielden we nauwelijks geld over voor andere maaltijden,' vult Marleen aan. 'Gelukkig hadden we in onze rugzak pakken lange vingers uit Nederland meegenomen. Die doopten we, voor onze tent, in een glaasje rode wijn.' Het afgelopen jaar gingen Ilse en Marleen weer samen op vakantie. Dit keer zonder rugzak, maar met mannen en kinderen. Marleen: 'In plaats van 'meisjes-met-wapperende-haren' zijn we nu 'moeders-met-drukke-banen' gewor- den.' Het werd dus een heel ander soort vakan tie. 'Zittend voor onze tent lange vingers in rode wijn dopen, is er niet meer bij. Tegenwoordig drinken we ons glas gewoon op een terras," aldus Marleen. De pasta nera daarentegen is een echte klas- sieker geworden. Ilse: 'Dat eten we nog steeds graag samen. Sonrs in een restaurant, soms bij elkaar thuis. Het gerecht ziet er geweldig uit, terwijl het toch heel makkelijk te maken is. En het allerfijnst van deze pasta is dat we ons in een flits, heel even maar, weer op Elba wanen. Met wapperende haren achter op een motor!'

Allerhande | 2009 | | pagina 84