proef het seizoen eetbaar Radijssalade met sinaasappel Kruisbloemfamilie Lekker licht Mild en knapperig ewaren l^adijs is een kruidachtig gewas met een frisse, sappige, licht pittige smaak die perfect past bij de lente. Het groeit snel en is in deze tijd van het jaar al na een week of vier klaar om geoogst te worden. In de winter duurt dat acht tot tien we ken. Radijs is al duizenden jaren bekend als groente: de oude Egyptenaren en de Romeinen aten het al. In de rest van Europa werd de groente pas in de zestiende eeuw gei'ntroduceerd. Radijs behoort, net als bloemkool. boerenkool, broccoli en spruiten tot de kruisbloemfamilie. De naam komt van het Latijnse woord radix, dat wortel betekent. Het eetbare deel van de radijs is het rode bolletje met wit vrucht- vlees dat vlak boven de wortel zit, maar ook radijsloof is eetbaar. Radijsjes zijn niet alleen erg lekker, maar ook licht en gezond: de groente bevat heel weinig calorieen en is een bron van vitanune C. Ze hebben dan ook het Gezonde Keuze Klavertje. De lnilde en knapperige smaak maakt radijs ideaal als gezond tussendoortje, als hartige snack bij de borrel of om rauw te verwerken in salades. In schijfjes gesneden is radijs ook heerlijk op een boterham met kaas of in oosterse soepen (kijk voor recepten op www, ah. nl/recepten) Radijsjes maak je schoon door ze van de struik te snijden, te wassen met koud water en eventueel het uitemde te verwijderen. Bewaar ze in de groentela van de koelkast, daar blijven ze enkele dagen goed. Niet alleen de radijsjes zelf zijn lekker, ook hun loof is prima eetbaar. De fijne blaadjes hebben een subtiele, heel licht bittere smaak en vormen een uitstekende basis voor een salade. De frisse salade wordt geserveerd op het loof van de radijs

Allerhande | 2009 | | pagina 63