1 tandenpoetsen twee keer of meer •75"+ oor je gezicht mond I y Olaz lA/outcr 'Twee keer per dag poetsen wordt aanbevolen, maar ik doe het liever vaker. Na de lunch wil ik graag weer een schoon gebit en ook voor een avond uit poets ik mijn glimlach even op.' Een jonge huid produceert meer talg en is dus vetter. Daardoor kunnen porien verstopt raken en wanneer daar bacterien bij komen, ontstaan puistjes. Regelmatig scrubben helpt om de porien open te houden. Daarbij kies je een product dat de talgproductie en de groei van bacterien afremt. Bijvoorbeeld Garnier PureA. double action day cream I is er van veroudering nog geen sprake, toch heeft je huid ook als je 25 bent al een dagelijkse verzorging nodig. Je dagcreme moet nu twee dingen doen: beschermen tegen vochtverlies, zodat je huid soepel en gezond blijft. En beschermen tegen uv-stralen uit het daglicht met een uv-filter. Bijvoorbeeld Olaz Double Action Dagcreme nachkrPme Naarmate je ouder wordt, merk je dat je huid het vochtverlies van de vorige dag niet meer zelf kan aanvullen. Een nachtcreme helpt het ver- mogen van je huid vocht vast te houden en te ver- beteren, zodat je opstaat met een stralende huid. Bijvoorbeeld Nivea Herstellende Nachtcreme Wanneer de aanmaak van nieuwe huidcellen vertraagt en de huid vocht minder goed kan vasthouden, ontstaan er rimpels en kan de huid droog of dof worden. Een dagcreme kan dit proces vertragen door extra vocht en voedingsstoffen aan te leveren en de celvernieuwing te stimuleren. Bijvoorbeeld Dove Pro-Age dagcreme Mr ftlVCH 'Ik heb bijna al mijn tanden gewisseld! Daarom heb ik ook pas een grote-mensen- tandenborstel gekregen' 0-5 i Met tandenpoetsen begin je al wanneer het eerste tandje door- breekt. Naarmate je kind groter wordt, verandert het gebit. Daarom is het handig om een tandenborstel te kiezen die bij de leeftijd past. Voor kleine kinderen een kleine borstelkop met zachte haartjes zodat de borstel overal komt; voor grotere kinde ren die zelf gaan poetsen een grotere borstel met stevige grip. Ook tandpasta is er voor elke leeftijd. Tandpasta voor kleintjes tot 5 jaar heeft een milde smaak en een verlaagd fluoridegehalte; te veel fluoride is niet goed voor jonge kinderen. Voor kids tot 12 jaar is er tandpasta met meer fluoride die de uitharding van het tandglazuur bevordert en zo de kans op gaatjes vermindert. Met tandpasta poets je tanden schoon en haal je tandplak weg. Belangrijk, want tandplak kan verharden, tandsteen vormen en tandvleesontsteking veroorzaken. Om over gaatjes nog maar niette spreken... Je hoeft overigens niet je hele borstel met tandpasta te bedekken: een erwtje is voldoende! Ook in tandenborstels heb je de keuze: met flexibele steel om het tandvlees te beschermen, met anti-tandsteenwerking om tanden witter te maken of met een speciale kop om ook achter je kiezen te kunnen borstelen. Tandartsen adviseren in elk geval een borstel met zachte haren te nemen, omdat die beter buigen en daardoor makkelijker het golvende oppervlak van tanden en kiezen kunnen volgen. Bovendien is een zachte borstel beter voor het tandvlees.

Allerhande | 2009 | | pagina 175