onze leverander Makreelsalade met bleekselderij op stokbrood Verkrijgbaar via AH Wijndomein (www.ah.nl/wiindomein): Wijndomein BIJ DE FAT BASTARD CHARDONNAY BIJGERECHT - 4 PERS. - 15 MIN. Maak 200 gram makreelfilet los met een vork. Meng dit met 1 zeer fijn gesneden stengel bleekselderij, 2 el mayonaise en 2 el fijngesne den platte peterselie (bakje 15 g). Breng op smaak met 2 el (vers) sinaasappelsap, zout en versgemalen peper. Serveer op (geroosterde) repen stokbrood. Bevat per eenpersoonsportie 395 kilocalorieen 15 g eiwit 22 g vet 34 g koolhydraten Prijs p.p. 1.10 Fat bastard Chardonnay Languedoc/Frankrijk 5.99 AllerHande 125 worden gemaakt. De wijnen hebben elk een uitgesproken karakter. Zo is de Cabernet Sauvignon vol en krachrig, de Merlot soepel en rond.Wild Pig-wijnen zijn voor elke dag, bij elke gelegenheid en makkelijk drinkbaar. Fat bastard-wijnen zijn krachtiger van smaak, meer geconcentreerd en erg geschikt voor bij bet diner. De druiven voor Wild Pig en Fat bastard komen uit de Languedoc, in het zuiden van Frankrijk. De wijngaarden liggen tussen de Rhone en de Pyreneeen. Het klimaat in dit gebied is ideaal: de temperatuur is hoog, maar de stevige noordelijke mistralwind en een koele mediterrane zeebries uit het zuiden zorgen voor verkoeling. Daarnaast bevat de grond voldoende klei en kalksteen: essentiele grondstofFen voor de wijndruiven. Wijnmaker Sylvain Jean is tevreden over de wijnen van 2008.'Het jaar 2008 begon met veel regen, maar de maand September maakte een hoop goed, met voldoende zon en wind die de druiven droogden. Daardoor hebben 00k de wijnen van 2008 de juiste voile en rijke smaak.' Sylvain houdt van zijn vak en vooral van de veelzijdigheid. Hij volgt het hele proces, van druif tot wijn.'Ik blijfhet bijzonder vinden dat je met dezelfde druiven zo veel verschil- lende soorten wijn kunt maken. En het is natuurlijk heel speciaal 0111 je eigen handteke- ning onder de wijn te kunnen zetten. Ik ben ontzettend trots op onze wijnen.' Jaar 2008 van zowel de Wild Pig- als de Fat bastard-wijnen is vanaf april 2009 verkrijgbaar. Wild Pig Witte wijn: Chardonnay en Viognier; rode wijn: Merlot, Cabernet Sauvignon en Syrah; rose: Syrah Rose Fat bastard Witte wijn: Chardonnay; rode wijn: Cabernet Sauvignon; rose: Syrah Rose Fat bastard Witte wijn: Chardonnay, Sauvignon Blanc; rode wijn: Cabernet Sauvignon, Merlot, Shiraz, Pinot Noir; rose: Shiraz Rose; mousserend: Blanc de Blancs Brut

Allerhande | 2009 | | pagina 125