Fat bastard en Wild Pig: het zijn niet bepaald Frans klinkende wijnen.Toch zijn ze wel voor 100 procent Frans. Ze worden geproduceerd door wijnhuis Gabriel Meffre, in 1936 opgericht door wijlen monsieur Meffre. Sylvain Jean, wijnmaker bij Meffre. vertelt: 'Gabriel bezat desdjds 1000 hectare grand in het Rhonegebied en verkocht grate hoeveel- heden vvijn in tanks aan diverse distributeurs. Sinds de jaren tachrig verkoopt Meffre wijn in flessen, zowel in als buiten Frankrjjk.' Tegenwoordig groeien de wijndruiven niet alleen in de Rhonevallei, maar ook in de Languedoc. Het wijnhuis produceert rneerde- re wijnen, waaronder Wild Pig en Fat bastard. Sylvain Jean is geboren en opgegroeid in de Champagnestreek. Hij ontwikkelde zijn liefde voor wijn al op jonge leeftijd. 'Vanaf mijn eerste slok wijn was ik meteen verkocht en wist ik dat ik later zelf wijn wilde maken,' vertelt hij. Sylvain zorgt ervoor dat de wijnen van Meffre elk jaar hun karakteristieke smaak krijgen. 'Dat is een kwestie van het goed mengen van de ene persing met de andere." Sylvam kent natuurlijk het verhaal achter de Fat bastard: 'Twee vrienden van Gabriel Meffre. de Fransman Thierry Boudinaud en de Brit Guy Anderson, beiden wijnmakers, kwamen op een dag samen om wijnen te proeven. Thierry haalde een ties rode wijn tevoorschijn. "Een experiment," zei hij tegen zijn Britse vriend, vanwege de rijping in een eiken vat. Na een slok te hebben genomen, riep hij uit met een zwaar Frans accent: "Now zat iz what you call eh phet bastard!" aldus verwijzend naar de rijke en voile smaak. De wijn werd niet lang daarna in productie genomen, met de namen Thierry Guy op het etiket.' Ook aan de herkomst van de naam Wild Pig is een anekdote verbonden. Wijnmaker Sylvain vernoemde deze wijn naar een koppig wild zwijn dat bleef terugkeren tussen de wijnranken, op zoek naar zoete druiven. De naam Wild Pig was geboren. Fat bastard- en Wild Pig-wijnen hebben met elkaar gemeen dat ze van een enkel druivenras Wild Pig

Allerhande | 2009 | | pagina 123