"I k bjjzondere wijn Torres groeide in de afgelopen eeuw uit tot een wijnmerk van wereldfaam. De naam staat voor duurzaamheid en vemieuwing. 's Werelds beste wijnmaker Wijndomein Duurzaam produceren duurzaam gemeten Op alle terreinen worden de mogelijkheden onderzocht om energieverspilling te voorkomen. Ter verbetering van het ecologische evenwicht steekt het wijnhuis geld in het behoud van onder andere de oerbossen in Chili en in de bescherming van met uitsterven bedreigde vogels in de Andes en Catalonie. Miguel Torres werd meermalen uitgeroepen tot s werelds beste wijnmaker vanwege zijn vakman- schap, zijn aandacht voor het milieu, zijn vernieuwende aanpak en zijn grote respect voor tradities. Die combinatie van vernieuwing en tradide proefje terug in de wijnen. Zo is deVina Brava Tempranillo een fruitige wijn die zacht, rond en soepel overkomt. Dat fruitige is heel eigentijds, het ronde en zwoele is typerend voor Spanje en de tempranillodruif, waar het land zo bekend om is. Een wijn om zo te drinken en bij pasta, stamppot en roerbakgerechten te schenken. Torres Vina Brava Tempranillo, 4.99 Deze wijn is ook bij AH Wijndomein Zie www.ah.nl/wijndomein. AllerHande 119 Decennialang bracht de familie Torres haar wijn met de paarden- kar naar de markten en bars van Catalonie. In 1870 verscheen Jaime Torres op het toneel. Hij exporteer- de de wijn van het familiedomein, waarna Torres uitgroeide tot een internationaal gerenommeerd merk. Tegenwoordig zwaait Miguel Torres (1941). kleinzoon van Jaime, de scepter over het bedrijf. Hij voegde een nieuw element aan het wijn merk toe: zorg voor het milieu. Torres ziet het als zijn plicht om duurzaam te produceren. Door de verandering van het klimaat moeten wijnbouwers hun werk- wijze aanpassen, aldus Miguel, bij- voorbeeld door kritisch te kijken of de lokale druivensoorten nog geschikt zijn om aan te planten als de temperatuur stijgt. Bovendien moet er anders met energie worden omgegaan, vindt hij. Daarin geeft Torres zelf het goede voorbeeld, onder andere door het gebruik van zonnepanelen en het recyclen van regenwater. Torres betaalt mee aan de opslag van C02 in de provincie en rust zijn wagenpark dit jaar uit met hybride auto's.

Allerhande | 2009 | | pagina 119