beter (w)eten tip Mix 1 el tomaten- ketchup met 2 el fritessaus Ketchup bevat heel weinig calorieen en heeft een anti- oxiderende werking. Een sausje dat je met een gerust gevoel op tafel kunt zetten! Nog een goede reden Van frites tot pasta Als je van een sausje bij het eten houdt, kun je beter kiezen voor ketchup dan voor mayonaise of andere vette sauzen die veel olie bevatten. l)e basis van ketchup is geen olie, maar fijngemaakte tomaten die zijn verhit en gemengd met suiker, azijn, zout en kruiden. Geen vet dus! Met gemiddeld 15 calorieen per eetlepel is ketchup zelfs een van de slankste sauzen. ketchu o O (fritessaus is magerder dan mayonaise) en 1 el yoghurt en breng op smaak met peper. Lekker om in te dippen of te serveren bij mosselen of bij het gourmet- ten. Bevat ruim 50 procent minder calorieen dan dezelf- de hoeveelheid cocktailsaus. Lycopeen is een andere reden om voor ketchup te kiezen. Deze gezonde stof zit in tomaten, maar ons lichaam kan hem het best opnemen uit bewerkte tomaten zoals ketchup, tomatenblokjes, tomatensauzen en tomaten- soep. Lycopeen heeft een antioxiderende werking, dat wil zeggen dat het ons lichaam beschermt tegen schadelijke stoffen en invloeden, en bijvoorbeeld kan helpen bij het tegengaan van veroudering van de cellen. Tomatenketchup is rijk van smaak en een veelzijdig ingredient waar je alle kanten mee op kunt.Je kunt het serveren bij tosti's, ham burgers en frites. Maar je kunt het ook toe- voegen aan jus, dressings of dipsauzen. Meng ook eens gebakken champignons met toma tenketchup en wat ringetjes bosui. Lekker op brood en door gekookte pasta. AllerHande 117

Allerhande | 2009 | | pagina 117