53% 31% persoonlijke verzorging Krullen, steil, lang, kort: komend vooijaar mag het allemaal, zolang het maar gestyled is! En met de juiste producten is het helemaal niet moeilijk om je haar in model te houden. Alles over haarstyling en de vijf populairste haarstylingproducten bij Albert Heijn, lees je hier. MANNEN MODEL GLANS HOE BETER! NEDERLAND? gel, cream of wax haarlak mousse haarver- steviger jij je haar? Als het om haarstyling gaat, hebben mannen en vrouwen heel verschillende wensen: Mannen gebruiken voornamelijk gel. Daarmee kunnen ze hun korte haar lekker snel en makkelijk in model brengen en houden. Vrouwen zijn vooral dol op mousse en ook haarlak is een typisch vrouwenproduct. Beide producten zorgen ervoor datje kapsel er goed verzorgd en glanzend uitziet. Mud, day en paste zijn bedoeld om losse plukken haar extra te accentueren en worden zowel door mannen als door vrouwen gebruikt. De trends in kapsels lopen erg uiteen. Zo is er de net-uit-bedlook, waarbij je haar warrig en nonchalant zit. Maar er zijn ook kapsels die juist nauwkeurig in model zijn gebracht. Wil je hip zijn, dan bind je je haar in een hoge paarden- staart waar je vervolgens mooie krullen in zet. Ook de knot is helemaal terug: laag in de nek, hoog op je hoofd of twee boven je oren. Heb je kort haar, ga dan voor een korte bob of een plukjeskapsel dat je mooi glad stylet. Het kiezen van een kapsel is vooral een kwestie van persoonlijke smaak. Een ding hebben de kapsels van nu echter wel gemeen: je haar moet glanzen! Vandaar dat stylingproducten met glanseffect enorm populair zijn. Vooral sprays en serums geven een mooi glossy effect. Andere tips voor mooi glanzend haar: spoel het na het wassen met koud water en een scheut azijn, en fohn het droog met een ronde borstel. Aziatisch haar is het dikste ter wereld en ook negroi'de haar is met een doorsnede van 0,09 millimeter lekker stevig. Daar steekt ons Nederlandse haar - dat gemiddeld maar zo'n 0,05 tot 0,07 millimeter meet - maar mager bij af... Veel mensen hebben echter nog dunner haar, dat minder dan 0,04 millimeter dik is. Als je bedenkt dat stress, luchtvervuiling en ons Hollandse weer je coupe snel kunnen laten inzakken, is het geen wonder dat 'weinig volume' en 'moeilijk in model te houden' bij ons de meest gehoorde haarproblemen zijn. Maar gelukkig zijn er een heleboel supersterke stylingproducten die dat probleem oplossen! AllerHande 147

Allerhande | 2009 | | pagina 147