ah.nl/kookschrift Monique van Uitert (23) reist regelmatig door het land om haar vrienden en familie te bezoeken. Ze kookt dus vaak op locatie. Haar receptenmap neemt ze niet meer mee. Tegenwoordig leest ze haar favoriete gerechten door in te loggen op haar eigen kookschrift op ah.nl. Je eigen kookschrift? Het kookschrift van ST*3 Penne met courgette, porto bello en Parmezaanse kaas tip Liever een vcgetariscke pasta? Vcn/aug ale spekblokjes door blok/es blamaderkaas. 'Mijn vriend woont in het zuiden van het land, mijn ouders in Zoetermeer, mijn zus in Rotterdam en dan heb ik nog wat vriendinnen her en der in de Randstad.Verspreid over heel Nederland dus. Vanuit mijn studentenhuis in Leiden reis ik heel wat af om iedereen op te zoeken. Ik hou van koken en als ik bij vrien dinnen of bij familie op bezoek ben, kook ik ook daar graag. Ik ben niet de enige kookgek in de familie. Mijn moeder houdt ontzettend veel van koken, ze is enorm creatiefin de keuken.Van haar heb ik veel geleerd en ik geniet nog steeds van haar kookervaring. Zij was de eerste in onze familie die ontdekte dat ze haar recepten in een kook schrift op ah.nl kon plaatsen. En dat kwam goed van pas.Vroeger verzamelde ik alle recep ten in een map die ik meenam. Die was wel erg vol geworden. De leukste recepten uit de map heb ik toen in mijn kookschrift gezet. Dus overal waar een computer is, kan ik bij mijn recepten. Laatst zouden mijn vriend en ik met zijn tami- lie gaan uit eten. Mijn schoonzus was hoog- zwanger en op het laatste moment besloten we toch maar niet de deur uit te gaan. Toen kon ik via internet snel even mijn recepten raadplegen en heb ik voor de hele schoonfamilie een sim- pele, maar ontzettend lekkere penne met cour gette, portobello, spekblokjes en Parmezaanse kaas gemaakt. Dankzij mijn kookschrift konden we moeiteloos van plan veranderen.' Een kookschrift maken zonder knippen en plakken? Je eigen recepten opslaan en snel de favoriete recepten van anderen zien? In het onlinekookschrift op de site van Albert Heijn kun je een receptenverzameling aanleggen en die delen met duizenden andere gebruikers. Zie www.ah.nl/kookschrfft Monique van Uitert 23 jaar Leiden student Staats- en bestuursrecht en Europees recht medestudenten Mirjam, Eline en Klazien Penne met Courgette. PortobeUo en Parmezaanse HOOFDGERECHT - 2 PERSONEN - 20 MIN. 250 g penne 1 el olijfolie 1 courgette, in schuine plakken 2 portobello's, in plakken 125 g magere spekblokjes 50 g Parmezaanse kaas 2 el (verse) pesto grillpan 1 Kook de penne volgens de aanwijzingen op de verpakking. Verhit de olie in de grill- pan en gril de courgette en portobello 6-8 minuten, keer ze halverwege. Bak de spekjes in een droge koekenpan met antiaanbaklaag in 5 minuten krokant. Schaaf met een kaas- schaaf of dunschiller mooie grote krullen van de kaas. 2 Giet de penne af en schep om met de spekjes en de pesto. Serveer de pasta met de gegrilde groenten en krullen kaas, bestrooi met versgemalen peper en even- tueel een blaadje basilicum. Bevat per eenpersoonsportie 985 kilo- calorieen 43 g eiwit 45 g vet 102 g koolhydraten Prijs p.p. 1.50

Allerhande | 2009 | | pagina 125