ik hou van 'schoonmaken is de basis van alles' Martha Venema, Jo Radix en Hetty Niemijer doen hun ochtendgym met Albert en Elly Tuanakotta, medewerkers bij AH XL in Assen. spic&span Voor Martha, Jo en Hetty is het gezamenlijk boodschappen doen bij Albert Heijn al 25 jaar een uitje: 'We treffen elkaar hier elke vrijdagmorgen op het bankje bij de koffie- automaat. Dan drinken we een beker koffie en nemen de week door met elkaar, altijd ontzettend gezellig.' Albert en Elly zorgen er ondertussen voor dat de winkel er spic en span uitziet. Als Albert er met zijn borstel- wagen aankomt, weten de dames precies hoe laat het is. 'Tijd voor de ochtendgymnas- tiek, dames: benen omhoogl' roept hij dan. 'En dan gaan de benen inderdaad de lucht in,' lacht Albert. 'Dit soort situaties maakt dat je nog meer plezier hebt in je werk. Het contact met de klanten, af en toe een praatje en een grapje,' vult Elly aan. 'Maar ze doen veel meer dan ervoor zorgen dat de winkel er blinkend uitziet,' vertelt Jo. 'Ze wijzen je de weg als je iets niet kunt vinden en toen ik vorig jaar last had van mijn rug, liep Albert met me mee naar de kassa en hielp me met het inpakken van mijn boodschappen. Zoiets doet niet iedereen, maar hij well' 'Het werk dat Albert en Elly doen, wordt wel eens onderschat,' vervolgt Hetty, maar schoonmaken is de basis van alles. En juist omdat het vaak ondergewaardeerd wordt en Albert en Elly altijd zo hun best doen, willen we ze eens in het zonnetje zetten.' Heb jij ook een favoriete medewerker bij Albert Heijn? Meld het ons via www.ah.nl/allerhande.

Allerhande | 2009 | | pagina 65