onze trots Elke maand laat een medewerker van Albert Heijn zien waar hij of zij trots op is. lyn grootste trots zyn de vijf landentheeen: traditionele thee, aangevuld met kruiden en specerijerY NDc k\arokkamse thee evemart de swiaak van verse Muntblaadjes, iets wat Met qedrooqde thee bijna niet Mogeli/k is theesmaken Richard Out, verantwoordelijk voor thee 'De afgelopen jaren is het aanbod van theesmaken enorm gegroeid: thee uit landen met een rijke theetraditie, groene thee met verschillende smaken en witte thee. Sinds een paar maanden is het assortiment bij Albert Heijn dan ook flink uitgebreid naar zo'n veertig soorten en smaken. Inmiddels hebben we vijf varianten groene thee, waaronder de nieuwe smaken honing-citroengras, sinaasappel-meloen- papaia-aloe vera en eucalyptus-munt. We hebben sinds kort ook witte thee, gemaakt van de jongste theeblaadjes van de theeplant. De twee nieuwe varianten bevatten lotus en lychee en jasmijn met oranjebloesem en zijn iets lichter van smaak. Mijn grootste trots zijn de vijf landen theeen. Deze zijn gebaseerd op traditionele thee, aangevuld met kruiden en/of specerij en uit vijf landen of werelddelen. De Zuid- Amerikaanse thee bevat mate (dat honger- werend en energieverhogend zou werken), ananas en guarana. De Afrikaanse thee bevat honingbos, banaan, vanille en ananas. Deze twee smaken zijn uniek in Nederland. Verder zit in de Indiase Chai thee vanille, kruidnagel, kardemom en kaneel, in de Turkse zitten appels, vijgen en dadels. De Marokkaanse variant is een kruidenthee met munt en kaneel: hij is zachtzoet en evenaart de smaak van verse muntblaadjes. lets wat met gedroogde thee bijna niet mogelijk is.' AllerHande 63

Allerhande | 2009 | | pagina 63