Q Q er dreft 1 bureau stoel computer toetsenbord X Dff Hcb je wdiq-. computer- muis kasten echt schoon t hoc cm bccf/'c wasvcrzadtter in het water, dan hechr het stof zich Minder wel aan het becldschem. 0 Microvezel stofdoek (AH) 0 Microvezel dock (AH) 0 Allesreiniger (bifv. AH Allesreiniger \moen, Andy Citroenfris) 0 Afwaswiddel (bifv. Vreft Citroen, bubro Citroen) 0 iMasverzachfer (bifv. kobifn puur A zackt, AH Lentefris) 0 Keukenreiniger (bifv. Muscle, Cif Orty-gel) 0 Spiritus Houd je bureau zo leeg mogelijk. Dat schept ook orde in je hoofd. Je werkkamer verdient een wekelijkse stof- en zuigbeurt. Stofzuig ookje bureaustoel en neem de poten af. Voorkom 'snoerenspaghetti' door de snoeren van alle apparatuur samen te binden. Hang eventueel aan elk snoer een labeltje met de naam van het apparaat. Ruim je bureau af en maak het schoon met een sopje van warm water en allesreiniger. Droog het voordat je alle spullen er weer op zet. Maak ook af en toe je bureau- accessoires (nietmachine, perforator e.d.) schoon met een doekje met wat allesreiniger. Niet alleen het beeldscherm, maar ook de achterkant van de computerkast, bij de ventilatie- roostertjes, trekt veel stof aan. Je kunt het stof wekelijks verwijderen met de stofzuiger en het opzetstuk met het borsteltje. Voor het afnemen van de computer - maar ook van de telefoon, printer en andere elektronische apparaten - kun je een doekje en wat warm water en allesreiniger gebruiken. Je computerscherm stof je af met een stof- doek; vlekken kun je met het sopje afnemen. Gebruik geen schoonmaakmiddelen met alcohol (de meeste glasreinigers bevatten alcohol) of ammonia en sproei geen vloeistof rechtstreeks op het scherm. Neem om krassen te voorkomen altijd een zachte schone doek voor het beeldscherm en vouw hem tijdens het poetsen steeds opnieuw op. ®"®r. Veeg geknoeid vocht zo snel Imogelijk van je toetsenbord, zo nodig met een wattenstaafje. Zijn er kruimels tussen de toetsen gekomen, keer het toetsenbord dan om en schud het uit. Helpt dat niet, gebruik dan de stofzuiger en het opzetstuk met het borsteltje. Door wekelijks het toetsenbord af te nemen met een vochtig doekje met een beetje afwasmiddel of allesreiniger voorkom je dat zich een laag vuil op de toetsen vormt. Zijn de toetsen erg vet, gebruik dan ontvettende keukenreiniger of wat onverdunde spiritus op een doekje. 4 met een vochtig doekje. Een muis met 'trackball' kun je openmaken door middel van het dekseltje op de bodem. Haal het balletje eruit en leg het op een in spiritus gedrenkt stuk keukenpapier. Maak de rollertjes binnen in de muis schoon met een in spiritus gedoopt wattenstaafje, zet dan de muis weer in elkaar. Een lasermuis kun je meestal niet openmaken, maar je kunt het bolletje wel rondom schoon- maken met keukenpapier en spiritus. Ruim eens per jaarje bureaula Wk en je werkkasten uit. Vooral losse papieren en boeken trekken stof aan. Haal eerst alle ordners of hangmappen uit de kast en la en wapper ze buiten uit. Neem de planken en la af met een vochtig doekje en droog ze goed voor je alles terugzet.

Allerhande | 2009 | | pagina 157