'Vermijd routine, dan kunnen je kinderen ook niet zeggen dat ze iets niet lusten' lekker bekend ■m Met zijn nieuwe missie wil Jamie Oliver dat iedereen op deze planeet vette snacks en kant-en-klare maaltijden laat staan en zelf een gezonde maaltijd op tafel zet. Want koken kan iedereen, met een beetje hulp. Vertel eens over je nieuwe missie? En dat gebeurt dankzij dit boek? Wie kookt er bij jou thuis? En lusten je twee dochters alles wat je ze voorzet? Over snacken gesproken. Ben je zelf een liefhebber? Hoe belangrijk is 'gezond' voor je? Wat komt er jouw huis niet in? Waar kunnen we je's nachts voor wakker maken? Ontbijt, lunch of diner? En nog een tip aan de lezers van AllerHande? OOKREVOLUTIE Jamie's kookrevolutie 34.95 jamie 'Het aantal mensen met overgewicht groeit explosief, zeker in Engeland, maar ook in andere Europese landen. En dat moeten we stoppen. Daarom wil ik dat uiteindelijk miljoenen mensen, ondanks recessies en kredietcrisissen, met behulp van mijn nieuwe boek 'Jamie's Kookrevolutie' leren hoe ze met niet te dure basisingredienten een sim- pele, lekkere en gezonde maaltijd kunnen maken. En er samen aan tafel van kunnen genieten.' 'Het boek is slechts een handleiding voor wie denkt niet te kunnen koken of het niet durft! Want koken kan iedereen, zeker met de stap-voor-staprecepten uit het boek. En wie een recept eenmaal onder de knie heeft, moet vrienden en familie te eten vragen en z'n opgedane kennis doorgeven. Het is waan- zinnig als je ziet hoeveel mensen je hiermee kunt bereiken. Zo heb ik zelf mijn beste vriend Andy - die echt nog nooit had gekookt - achter het fornuis gekregen. Hij maakt inmiddels de lekkerste spaghetti bolognese voor zijn vriendin en vrienden. Het werkt dus echt! Het klinkt misschien roman- tisch, maar dat is mijn missie.' 'Ik ben door de week vaak's avonds weg, dan kookt mijn vrouw Jools. Maar in de weekenden kook ik.' 'Mijn kinderen zijn vrij makkelijk, maar hebben ook wel eens hun dag niet. Maar - en zo deden mijn ouders dat ook bij mij - als ze hun avondeten niet opeten, hebben ze pech. Dan krijgen ze ook geen toetje. Als ze later toch honger krijgen, warm ik hun avondeten nog een keer op. Kijk, ouders houden van hun kinderen. Maar ze alles geven wat ze willen, is niet het antwoord. Er gaan in Engeland geen kinderen meer dood van de honger, het is het tegenovergestelde: ze worden te dik! Mijn true: laat kinderen na school niet te veel snacken en zet ze's avonds zo vaak mogelijk iets anders voor. Als je routine vermijdt, kunnen ze ook niet zeggen dat ze iets niet lusten!' 'Pizza: ongelofelijk. Burgers: waanzinnig! Ik ben echt een liefhebber, maar wil wel kwaliteit. Dus maak ik het liever zelf.' 'Gezond eten is meer dan alleen genoeg groente en fruit eten. Ik pretendeer ook niet dat ik 'gezond' kook. Ik gebruik veel olijfolie, kruiden en groenten in mijn boek. Maar ik ben geen voedingsdeskun- dige. Er staan ook recepten in die niet gezond zijn, maar die je niet elke dag eet. Gezond hangt voor mij ook samen met genieten van eerlijk eten. Dat je weet waar je kip vandaan komt. En dat ook proeft in de smaak.' 'We hebben geen frisdrank in huis.' 'Een goede curry kan ik altijd eten, alleen die geur al. 'Ontbijt! Met heerlijke eitjes van mijn kippen, vers gelegd dezelfde morgen. Met een stuk zuurdesembrood en krokant gegrilde bacon. Halleluja! 'Recepten in kookboeken en bladen zijn uitvoerig getest. Als je een recept letterlijk volgt, moet het lukken. En als het een keer niet zo lekker is: dan probeer je weer iets nieuws uit!' erHT ISBN: 9789021540757 Kosmos Uitgevers www. kosmosu itgevers. n I

Allerhande | 2009 | | pagina 139