DEMANS* van Henry Lindeman bijzondere wijn Ve springbok op kef effkef yemisf naar ale Zuid-Aftlkaanse boolean waarop deze wjn verbouwd wordt. nIDEMANS UN TH AFRICA Henry Lindeman was een wijnmaker met een missie. Als arts adviseerde hij zijn patienten dagelijks een glas wijn te drinken, omdat dat goed zou zijn voor de gezondheid. In Australie bracht hij zijn visie met succes in de praktijk. €4.99 TERN CAPE SAUVIGNON N Lindemans in Zuid-Afrika Een nieuw leven demissie AllerHande 133 In de jaren dertig van de negentiende eeuw maakte de Engelse arts Henry Lindeman (1811-1881) een lange reis door Europa. Het viel hem op dat de Italianen en Spanjaarden zo levenslustig waren. De oorzaak moest het dagelijkse glas wijn zijn, bedacht hij. Hij verdiepte zich in de 'heilzame' werking van wijn en de kunst van het wijn maken. Eenmaal teruggekeerd naar Engeland was hij behalve arts ook volleerd wijnmaker. heid. 'Wijn is wat ze hier nodig hebben,' zei Lindeman, en hij plantte zijn meegebrachte stekken riesling en syrah op Australische bodem. In de jaren die volgden slaagde hij erin goede, maar betaalbare wijnen te maken. Omdat deze bedoeld waren voor dagelijks gebruik, moesten ze direct na aankoop drinkbaar zijn. Tot op de dag van vandaag maakt het wijnhuis van Lindeman toegankelijke, makkelijke maar toch karakter- volle wijnen. Lindemans Wijnen verbouwt diverse druiven- rassen op verschillende plekken in Australie en sinds enkele jaren ook in Zuid-Afrika. De Australische wijnmakers waren er namelijk van overtuigd dat ze ook in het Zuid-Afrika a nse klimaat echte Lindemans-wijnen konden maken, van dezelfde kwaliteit en met dezelf- de karaktereigenschappen. Ze kregen gelijk. Deze soepele, ronde wijn, gemaakt van de cabernet sauvignon en de merlot, is er een van. Hij smaakt naar rijpe, sappige pruimen en is lekker kruidig. Hij komt vol over, maar is niet zwaar en past daardoor bij uiteen- lopende gerechten: van pasta tot entrecote, van kipfilet tot groenten uit de wok. Kort na hun terugkeer in Engeland vertrok het echtpaar Lindeman naar Australie om hier een nieuw leven te beginnen. Als arts viel het Lindeman op dat de kolonisten in Australie veel sterke drank dronken en dat was volgens hem de oorzaak van hun slechte gezond- Lindemans South Africa Cabernet Sauvignon Merlot

Allerhande | 2009 | | pagina 133