ah.nl/kookschrift 1 Het kookschrift van Janneke Grooten (27) bevat vooral recepten van gerechten die tijdens haar wekelijkse 'eetdeet' zijn bereid. Elke donderdag komen zes vrienden trouw bij elkaar om gezellig samen te eten. Je eigen kookschrift? Het kookschrift van Pompoencouscous uit de oven 'Op het Coenecoopccdlege in Waddinxveen leerden Janneke, Bob, Sebastiaan, Daphne, Sandra en Sylvia elkaar meer dan vijftien jaar geleden kennen. Na de nnddelbare school ging iedereen een andere studie doen op verschillende plekken in de Randstad. Toch blijven ze elkaar zien. Samen vieren ze veijaardagen, feestdagen, en soms gaan ze met z'n alien op vakantie. En nog steeds hebben ze elkaar veel te vertellen. Zoveel, dat ze al jarenlang elke week afreizen naar iemand van de vriendenclub om samen te gaan eten. De 'eetdeet' vindt telkens ergens anders plaats, en om toerbeurt wordt er door iemand van de club gekookt. Janneke: 'Het is een onderdeel van ons leven geworden om op donderdag met elkaar te eten. Het grappige is dat iedereen een eigen kookstijl heeft. Zo kookt Sandra lekker bourgondisch, Sylvia kookt de Hollandse maaltijden en ik sta bekend om mijn liflatjes. Het recept uit mijn kookschrift is een gerecht dat Bob ooit heeft gemaakt. Hij kookt meestal vegetarisch en heeft veel behoefte om te experimenteren. Zijn gerechten zijn zo bizar! Hij houdt bijvoorbeeld veel van broccoli en chocolade, en heeft ons daarom eens broccoli met een chocoladesaus voorgeschoteld. oewh... En zure matjes, die vindt hij ook heel erg lekker. Je begrijpt, we kregen dus een stamppot met zure matjes, augurken en spitskool. Gek genoeg was het met eens zo vies. Gelukkig zijn de meeste experimenten geslaagd en deze couscous met geroosterde pompoen was een groot succes.Toen ik ooit tussen twee banen in zat en dus veel tijd had, heb ik de gerechten van de 'eetdeets' in mijn kookschrift gezet. Handig, zo kan iedereen van onze club en andere geinteresseerden erbij Een kookschrift maken zonder knippen en plakken? Je eigen recepten opslaan en snel de favoriete recepten van anderen zien? In het onlinekookschrift op de site van Albert Heijn kun je een receptenverzameling aanleggen en die delen met duizenden andere gebruikers. Zie www.ah.nl/kookschrift Naam: Janneke Grooten Leeftijd: 27 jaar Woonplaats: Den Haag Beroep: assistent digitale communicatie Huisgenoten: vriend Casper Poinpoeneouscous uit de oven metfeia VEGETARISCH HOOFDGERECHT - 6 PERSONEN 20 MIN. 40 MIN. OVENTIJD 1 sinaasappel 1 pompoen 500 g couscous 100 g pitloze groene en zwarte olijven, fijngesneden 6 el olijfolie 1 zakje amandelschaafsel (55 g) 200 g feta 1 bakje verse koriander (15 g), fijngesneden ovenschaal (inhoud 2 liter), ingevet aluminiumfolie 1 Boen de sinaasappel en de pompoen schoon. Rasp de sinaasappelschil eraf en pers de vrucht uit. Snijd de pompoen in stukken en verwijder de zaadjes. 2 Verwarm de oven voor op 200 °C. Meng de couscous met het sinaasappelsap en -rasp, de olijven, 3 el olie en zout en peper en doe het in een ovenschaal. Schenk er 500 ml kokend water op, roer door en dek af met folie. Schep de pompoenpartjes op een helft van de bakplaat, druppel er 3 el olie over en bestrooi met zout en peper. Zet de schaal couscous ernaast en laat die in 30 min. en de pompoen in 40-45 min. gaar worden. 3 Rooster het amandelschaafsel in een droge koekenpan goudbruin en laat op een bord afkoelen. Verbrokkel de feta. Neem de couscous na 30 min. uit de oven, verwijder de folie en strooi de feta erover. Verwarm de couscous met de feta nog 5 min. in de oven. Serveer de couscous met de pompoen en bestrooi met de amandel en koriander. Bevat per eenpersoonsportie 630 kilocalorie- en 22 g eiwit 31 g vet 68 g koolhydraten Prijs p.p. 1.80

Allerhande | 2009 | | pagina 119