ruimte 3K opwarmen? gaspitten? voorraad plaatsen Id 11 Een menu samenstellen is een ding, maar je moet natuurlijk wel over de hoeveelheid gaspitten en ovenruimte beschikken die voor alle gangen nodig zijn. Check dit van tevoren dus goed. Kies eventueel ook voor gerechten die koud of lauwwarm geserveerd kunnen worden of die vlak voor het opdienen even in de magnetron verwarmd kunnen worden. planning. Be Maak een planning. Begin met het moment waarop je aan tafel gaat, en reken terug. 18:30 aan tafel, 18:10 boontjes koken, 17:30 kalkoen in de oven, 17:00toetje maken, enz. Laat vlees een uur voor het bereiden op kamertemperatuur komen. Dek voordat je de keuken ingaat vast de tafel en maak zo veel mogelijk gerechten vooraf klaar, zodat je die alleen maar hoeft op te warmen. In deze AllerHande herken je recepten die makkelijk van tevoren te bereiden zijn aan dit icoontjefa .En gerechten met een bereidingsfilmpje hebben dit icoontje: V Geen magnetron om vooraf bereide gerechten in op te warmen? Of is het apparaat al in gebruik? De oven kan uitkomst bieden. Loopt het gerecht gevaar in de oven uit te drogen of staat ook de oven al vol? Nog een opwarm- methode is au bain-marie. Zet een pan met wat water op het vuur en breng het aan de kook. Doe het gerecht in een tweede pan of kom, hang deze in de pan met water (zorg dat de bodem het water niet raakt) en verwarm het geheel. Voldoende werkruimte zorgt voor een opgeruimd gevoel. Gebruik een grote snijplank, doe een nieuwe vuilniszak in de afvalemmer, maak de afwasmachine leeg. Zorg voor genoeg keukengerei, zodat je tijdens het koken niet steeds dingen hoeft af te spoelen. Kijk of je voor alle gerechten het juiste gerei in huis hebt. Zorg dat de koelkast en de voorraadkast schoon en opgeruimd zijn. Zo kun je alle spullen gemakkelijk kwijt en ze ook weer snel terugvinden. Heb je een kleine koelkast? Als de temperatuur buiten schommelt tussen de 0 en 7 °C kun je je tuin of balkon als koelplek gebruiken. Vooral bier, fris en water kun je daar prima kwijt. Een koelbox met koelelementen is ook een goede oplossing. De meeste recepten in deze AllerHande zijn geschikt voor vier personen. Heb je met kerst acht gasten aan tafel? Over het algemeen geldt dat je de ingredienten in aantal kunt vermeerderen. Houd er alleen wel rekening mee dat een gerecht dan soms iets langer in de oven moet. Een kleine ovenschaal voor 4 personen is nu eenmaal sneller gaar dan een grote schaal voor 8 personen. hoe op, AllerHande 77

Allerhande | 2008 | | pagina 76