Erwtensoep volgens Yolanda van der Jagt Yet qchciiw vm Ac allerlekkerste erwtemoep zi/Ki ingreAienten vm topkwaliteif Jarenlang werkte Yolanda van der Jagt in Nederlandse toprestaurants, om daarna te gaan koken in enkele wereldberoemde internationale restaurants, onder andere met Jamie Oliver. In het buitenland is Yolanda de Nederlandse keuken pas echt gaan waarderen. Thuisgekomen schreef ze daarom het succesvolle kookboek 'Lekker Hollands' vol oer-Hollandse recepten. Deze erwtensoep is volgens Yolanda de allerlekkerste die er is. Koken met goede ingredienten Neem de tijd Afschuimen Erwtensoep 'Erwtensoep is eigenlijk heel gemakkelijk om te maken, het kost alleen wat tijd. Het geheim van de allerlekkerste erwtensoep zijn ingredien ten van topkwaliteit. Ik gebruik zo veel moge- lijk biologische producten. Maar je kunt er ook voor kiezen om van bijvoorbeeld de bleek- selderij alleen het hart, de binnenste Stengels, te gebruiken. Van de buitenste wat stuggere Stengels kun je goed bouillon trekken.' 'Van deze soep bestaat geen snelle versie. De spliterwten hebben gewoon tijd nodig om open te barsten en daarna alle ingredienten samen te binden. Pas dan wordt de soep lek- ker dik, zacht en vol. Schouderkarbonade is vet vlees met veel smaak, dat met de tijd alleen maar meer smaak zal afgeven. Let wel op dat je de soep niet laat aanbranden! Gebruik daar om een soeppan met dikke bodem, laat de soep eventueel op een sudderplaatje staan en roer regelmatig om. Schraap dan goed over de bodem van de pan. Mocht het te dik worden, schenk er dan een beetje water bij.' 'Tijdens het koken van de spliterwten komt er altijd een grauwe schuimlaag op de soep drij- ven. Ik draai dan met de bolle kant van een soeplepel vanuit het midden rondjes, zodat het schuim naar de buitenste rand van de pan gaat. Dit schep ik er dan heel gemakkelijk af. Het kan natuurlijk ook met een schuimspaan.' HOOFDGERECHT - 4 PERSONEN - 90 MIN. 1 pak spliterwten (500 g, Silvo) 300 g hamlappen 1 schouderkarbonade (AH Biologisch) 1 speklapje (AH Biologisch) 1 dunne prei, fijngesneden V2 struik bleekselderij, fijngesneden 1 winterpeen, in kleine blokjes 1 grote kruimige aardappel, geschild en in blokjes 2 laurierblaadjes 2 uien, gesnipperd 1 rookworst Stap 1 'Was de spliterwten in een pan. Breng de erwten met 2 liter koud water, zout naar smaak, de hamlappen, de karbonade en het speklapje aan de kook. Laat het geheel 30 minuten op laag vuur koken.'

Allerhande | 2008 | | pagina 76