sTocv\ ik ccn kccr kooktc voor vrienden, lagen ze de volgende dag tick op bed' 'Voor een patatje oorlog kun je me altijd wakker maken' lekker bekend i Hans Klok Het liefst eet Hans Klok soep voor of na een optreden. Alle soorten kun je hem voorschotelen. 'Zolang het maar geen uiensoep is voor een optreden...' Houd je voor een optreden rekening met wat je eet? En na het optreden? Wat is je favoriete gerecht? Kook je vaak zelf? Komt de illusionist in je naar boven als je kookt? Is december een familiemaand voor jou of moet je veel optreden? hans Geboren: 22februari 1969 Beroep: Illusionist Bekend van: zijn grote shows. Al vanaf begin jaren negentig maakt Hans Klok furore als illusio nist. Hij won verschillende vakprijzen en deed grote shows in Las Vegas met assistentie van Pamela Anderson. In januari gaat hij een halfjaar lang optreden in Macau, het Las Vegas van China. Daarna hoopt Klok zich definitief te vesti- gen in het echte Las Vegas. Gisteravond gegeten: 'Gisteravond zat ik in een hotel en heb ik pasta gegeten. Van die kussentjes met vulling. Hoe heten ze ook weer? Ravioli. Het was erg lekker. Ik zit nu bij de nonnen in Vught, voor een taalcursus Engels. En daar is het eten ook prima hoor.' 'Ja. Ik moet voor drie uur's middags gegeten hebben, anders ligt het te zwaar op mijn maag. Ik kan me herinneren dat ik voor een optreden in Monaco de verleiding niet kon weerstaan om een uiensoep te bestellen. Die soep liet nogal lang op zich wachten. Een halfuur voor de show at ik een bloedhete uiensoep. En ik kan je vertellen: dat optreden ging niet echt lekker... als je begrijpt wat ik bedoel.' 'Vaak eet ik dan nog een soepje. Met een biertje erbij. Optreden is toch een beetje rock 'n roll. Er komt veel adrenaline vrij. Ik ben altijd bang dat iets niet lukt, sommige dingen kunnen heel verkeerd aflopen. En ik word de hele avond op mijn vingers gekeken. Dat moet ik na afloop wel even afblussen.' 'Mijn moeders zuurkool. Verder kun je me alle soorten soep voorschotelen. Ik probeer wel een beetje gezond te eten en te leven. Maar voor een patatje oorlog kun je me wakker maken.' 'Ik vind koken wel leuk, maar ik doe het heel weinig. Ik heb pas geleden toevallig een kookboek gekocht: 'Mijn Eerste Kook- boek'. Ik moet bekennen dat ik het nog niet heb ingekeken. Als ik zelf kook, maak ik het liefst een spaghetti bolognese. Dat kan ik goed: een beetje gehakt met tomatensaus, knoflook, uien en paprika. Of ik gooi een zalmfilet in de pan. Als het maar niet te ingewikkeld is.' 'Nee hoor, ik zie koken als ontspanning. De eerste keer dat ik voor vrienden uiensoep maakte, had ik de uien in te veel olie gebak- ken en ook nog ongeveer een liter olie bij de bouillon gegooid. Mijn gasten lagen de volgende dag ziek in bed. Maar dat was niet echt een true of zo.' 'De feestdagen breng ik graag door met familie en vrienden. Maar de etentjes moeten niet te lang duren, er moet wel tempo in zitten. De laatste jaren bracht ik de maand december vaak thuis door, omdat ik daarvoor veel lange periodes achter elkaar in het buitenland was geweest. Maar ik vind het nooit erg om met feestdagen op te treden. Er hangt dan een speciale sfeer. En je wordt dubbel uitbetaald. Ha, ha.' AllerHande 163

Allerhande | 2008 | | pagina 163