f brieven mails Hoe houd ik peper- noten lang vers en kan ik ze wellicht in een ander recept verwerken? Kun je ook taarten bakken met light roomboter? De aanbevolen hoeveelheid groenten is 200 gram. Waarom wordt er in AllerHande in avondmaaltijden soms minder gebruikt? Hoe bewaar ik gemberwortel? Hoe kan ik mozzarella het best bewaren: in het vocht van de kaas? Of kan het ook in water? Heijn Mariken Huygens Bewaar pepernoten in een goed afgesloten trommel of voorraadbus. Doe er een paar suikerklontjes bij, dan blijven ze ongeveer een week vers. Je kunt met overgebleven pepernoten heel creatief aan de slag. Meng peper noten door de vanillepudding, dip ze in een chocoladefondue, verkruimel ze op de boterham als beleg of vul er gepofte appels mee. En roer voor overheerlijk pepernotenijs wat vanille- ijs zacht, schep er pepernoten door en laat het ijs opnieuw bevriezen. Mevr. Rutte Light roomboter, ook wel halfvolle boter genoemd, is boter met 40 procent vet. Dat is 40 procent minder vet dan echte roomboter. Halfvolle boter bevat meer water en is daarom niet geschikt voor het bakken van taart. Dit geldt ook voor halvarine. Wil je toch minder vet gebak maken, dan kun je het best kiezen voor een taart van biscuitdeeg. Dat is veel minder vet dan cakedeeg. Ook kruid- koek en gebak van gistdeeg, zoals vruchtenvlaai, bevatten nauwelijks vet. Aaron Kox Het Voedingscentrum beveelt aan om 200 gram groenten per dag te eten. Dat verschilt overigens per leeftijdsgroep, want kinderen onder de 14 jaar en mensen ouder dan 70 hebben een iets minder grote behoefte aan groenten. In AllerHande proberen we in elk gerecht voor de avondmaaltijd minimaal 150 gram groenten te gebruiken. We gaan er namelijk van uit dat je gedurende de dag ook wel eens een stukje komkommer of bakje rauwkost eet, of bij de lunch plakjes tomaat op je brood doet. Op deze manier is het dus heel gemakkelijk om de aanbevolen hoeveelheid groenten per dag te eten. Mocht er in een gerecht geen groenten worden gebruikt, dan vind je in het recept wel een advies welke groenten er goed bij passen. Barry K. Ongeraspte verse gemberwortel kun je circa twee weken in de groentelade van de koelkast bewaren. Geraspte gember kun je invriezen, dan blijft hij maximaal drie maanden houdbaar. Frederique Maes Mozzarella is een halfzachte, witte kaas van koe- of buffelmelk met een romige smaak en structuur. Het is een kaas die niet moet rijpen; hoe verser, hoe lekkerder. Om hem toch even te kunnen bewaren, wordt verse mozzarella in het natuurlijke vocht, de wei, verpakt en verkocht. Na openen van de verpakking kun je de kaas het best in dat vocht bewaren, maximaal twee tot drie dagen. Heb je het vocht per ongeluk weggegooid, dan kun je de kaas ook onder water zetten. Ook dan is de kaas maximaal twee tot drie dagen houdbaar. Verse mozzarella kun je niet goed invriezen. Doe je het wel, dan kun je hem na ontdooien eigenlijk alleen binnen twee dagen nog geraspt gebruiken. Of schrijf een brief naar Albert Heijn, t.a.v. AllerHande, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. AllerHande 143

Allerhande | 2008 | | pagina 143